13.07.2014, 20:22 | czytano: 1718

67 medali za zawody powiatowe uczniów z terenu Ośrodka Sportowego w Szczawnicy

Ośrodek Sportowy Szczawnica podsumował osiągnięcia organizacyjne i sportowe w roku szkolnym 2013/2014.
Osobą odpowiedzialną za sprawy organizacyjne był Józef Dyda Koordynator Sportu Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Przeprowadził 21 imprez powiatowych i 30 na szczeblu Ośrodka. Współorganizował liczne zawody, które odbywały się z inicjatywy samorządów lokalnych i klubów sportowych. W rywalizację sportową na szczeblu Ośrodka zaangażowani byli uczniowie 24 szkół.

Dzięki współpracy nauczycieli i trenerów klubowych, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, z rejonu obejmującego Miasto i Gminę Szczawnica oraz gminy Krościenko, Ochotnica Dolna, Czorsztyn i Łapsze Niżne, wykazali się wieloma sukcesami na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.
Złote medale w zawodach wojewódzkich zdobyło dwóch uczniów - Mateusz Hurkała ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczawnicy i Michał Barnaś z VI Gimnazjum MCE Krościenko, obaj w narciarstwie alpejskim. Drugie miejsca zajęli Wiktor Czaja Gimnazjum w Szczawnicy i Patryk Kopytko Gimnazjum w Maniowach, obaj w biegach narciarskich oraz drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczawnicy w sztafetowych biegach przełajowych. Brązowymi medalistami zostali piłkarze nożni z Gimnazjum w Łapszach Niżnych i Mateusz Wojtaszek z Gimnazjum w Maniowach w biegu narciarskim.

W zawodach powiatowych, reprezentanci wszystkich poziomów nauczania zdobyli 67 medali, w tym 21 złotych, 24 srebrne i 22 brązowe. W klasyfikacji medalowej najwięcej krążków zawisło na piersiach uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczawnicy – 12 (4,6,2), wśród gimnazjalistów dziewięć (4,3,2) medali zdobyli uczniowie Gimnazjum w Szczawnicy, sześć (1,3,2) medali wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krościenku.