23.07.2014, 13:56 | czytano: 1323

Kolarstwo górskie. Srebrny Jakub Zamroźniak

Jakub Zamrożniak z Orawki zawodnik teamu KCP ELZAT REGAMET BIENIASZ wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Polski MTB w kategorii JUNIOR rozgrywanych w Żerkowie pod Poznaniem.
Chociaż kolarstwo górskie nie jest sportem ekstremalnym, to warunki jakie zawodnikom serwuje natura, bardzo często są ekstremalne. W Żerkowie słońce było bezlitosne, temperatura sięgała zenitu. W takich warunkach każdy zawodnik musiał najpierw pokonywać własne słabości i jednocześnie walczyć z innymi kolarzami. W tych warunkach doskonale spisał się Jakub Zamroźniak, który do swoich licznych sukcesów doliczył vice-mistrzostwo Polski.
Trasa w Żerkowie jest bardzo wymagająca i tylko zawodnicy posiadający doskonałe umiejętności techniczne potrafią w całości pokonać ją na rowerze. Dropy, strome podjazdy i karkołomne zjazdy są dla „twardzieli”, pozostali szukają alternatywnych rozwiązań.

Kuba Zamroźniak czuje się w takich warunkach, jak ryba w wodzie. Od startu trzymał się w czołówce a po pierwszym okrążeniu jechał na drugiej niezagrożonej pozycji. Wtedy było już wiadomo, że jeśli nie wydarzy się coś nieplanowanego, to walka o zwycięstwo rozegra się pomiędzy nim a Marcelim Bogusławskim. Kuba przywiózł srebro do Orawki, brąz zawiózł do Wałbrzycha Filip Helta.

Podczas tych zawodów aż jedenastu juniorów wycofało się z trasy nie wytrzymując warunków pogodowych, wśród nich ci, którzy uważani byli za kandydatów do podium.
Tym większe gratulacje i słowa uznania należą się dla Jakuba Zamroźniak, gdyż w tym sezonie jest liderem Pucharu Polski, zgromadził komplet punktów z zawodach o Puchar Szlaku Solnego i Pucharu Tarnowa.

Zofia Uryga
Może Cię zainteresować
komentarze
p24.07.2014, 17:30
Gratulacje!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl