23.07.2014, 18:11 | czytano: 1510

Srebrna Estera

W rozgrywanej na torze motocrossowym Głogów – Górkowo mistrzostwach Polski juniorów młodszych w kolarstwie górskim reprezentantka UKS Raba Wyżna/Podsarnie, Estera Siarka wywalczyła tytuł pierwszej wicemistrzyni kraju. Czempionat rozegrany został w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Rywalizację wygrała Aleksandra Klimczak (WKK Warszawa), która o 6 sekund była szybsza od zawodniczki z Podhala. Na najniższym stopniu podium stanęła Maja Drelak (UKS Stobrawa Kluczbork). Na dziesiątym miejscu rywalizację zakończyła Klaudia Bajołek, a dwudziesta była Magdalena Utnicka (obie Luboń Skomielna Biała).
Do rywalizacji chłopców stanęło 37 zawodników. Najlepszy okazał się Tomasz Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów). Pierwszym wicemistrzem Polski został Jakub Murias (CWKS Resovia Rzeszów), a drugim - Marcel Fabian (GK Gliwice BikeAtelier). Na piątym miejscu finiszował Bartosz Dziadkowiec z Lubonia. Do zwycięzcy stracił 64 sekundy, a do brązowego medalisty 59. Dwie pozycje niżej sklasyfikowany został Jarosław Żur (Luboń).