23.07.2014, 18:12 | czytano: 1639

Wyłowione medale

Osiem medali wyłowili z toru kajakowego w Leśnej, podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, młodzi slalomiści z Podhala. Ten dorobek to jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe medale.
Najwięcej krążków wyłowi juniorzy starsi. Oni też szczycą się jednym z najszlachetniejszego kruszcu. Zawisł on na szyi Krzysztofa Majerczyka z szczawnickich Pienin w kajakach jedynkach. W tejże konkurencji tuż za podium znalazł się Adam Kozub (Spływ Sromowce Wyżne), a dwie pozycje niżej sklasyfikowano Michała Wolskiego z Sokolicy Krościenko.
W juniorach młodszych na czwartym miejscu, nielubianym przez sportowców, uplasował się Oskar Maciąga (Pieniny).
Wśród juniorek starszych w kajakach jedynkach nasi przedstawiciele wyłowili dwa krążki - srebrny Karolina Chmiel, a brązowy Justyna Janczy (obie Spływ). Piąte miejsce wywalczyła Ewa Harkała (Pieniny).
Kanadyjkach jedynkach cztery medale przypadły w udziale przedstawicielom naszego regionu. W juniorach młodszych srebrny krążek zawisł na szyi Wiktora Czai (Pieniny), a w juniorach starszych Adam Kozub stanął na tym samym stopniu podium. Złoty medalista z K1 Krzysztof Majerczyk ukończył zawody na piątej pozycji. Dwa medale wywalczyły juniorki - Ewa Harkała (srebrny), a Justyna Janczy ( brąz).

W kanadyjkach dwójkach juniorów młodszych brązowy medal wywalczyła para Pienin – Wiktor Czaja i Oskar Maciąga.
W klasyfikacji drużynowej w obu kategoriach wiekowych najlepszy okazał się Start Nowy Sącz, który w juniorach młodszych zgromadził 59 punktów, a w starszych o jeden mniej. Drugi w juniorach był Spływ (50 pkt.), trzecie miejsce zajęły Pieniny (18), a na siódmym miejscu sklasyfikowana została Sokolica (4). W juniorach młodszych Pieniny sklasyfikowane zostały na czwartej pozycji z dorobkiem 26 „oczek”, siódma była Sokolica (4), a ósmy Spływ (2).