12.08.2014, 19:55 | czytano: 2173

Cross Monster 2014 w Białce Tatrzańskiej

Mistrzostwa Polski Cross Monster 2014 to nietypowe wydarzenie organizowane na stoku Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Nietypowe, bo zjazdy odbywają się na terenowych hulajnogach o potężnych kołach i masywnej konstrukcji.
23 sierpnia Białkę Tatrzańską odwiedzą fani nowego sportu. Monsterroller to górska odmiana hulajnogi, która służy do ekstremalnych zjazdów po stoku narciarskim latem i potrafi dostarczyć sporą dawkę adrenaliny. Ważący 18 kg pojazd jest wygodny, uniwersalny i – przede wszystkim – bezpieczny. Może na nim jeździć każdy – niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania.
Monsterroller jest główną letnią atrakcją dla osób odwiedzających Białkę Tatrzańską w okresie wakacyjnym. Pod dolną stacją kolei 3-ososbowej Kotelnica Białczańska można bowiem te pojazdy wypożyczyć i pośmigać na nich po stoku. Atrakcję udostępnia firma rhSPORT Centrum Narciarstwa i Sportu, która jest również organizatorem Mistrzostw.

- Zapraszamy wszystkich fanów sportów ekstremalnych i nie tylko na to emocjonujące wydarzenie - mówi Roman Haładyna, pomysłodawca i inicjator letniej atrakcji. Celem naszych działań jest popularyzacja nowego rodzaju sportu, sposobu wypoczynku i dobrej zabawy przy wykorzystaniu stoków narciarskich latem, promowanie regionu: sołectwa Białki Tatrzańskiej oraz gminy Bukowina Tatrzańska oraz integracja miłośników jazdy na hulajnogach Monsterroller połączona ze sportową rywalizacją.

Niesamowite widowisko będzie przebiegać w dwóch etapach na czas: Monster Slalom oraz Zjazd na krechę. Uczestnikami będą amatorzy z całej Polski, osoby które „zaraziły” się tym sportem, a każdy team liczy 4 osoby. Będą to m.in. rhSPORT Kotelnica Team, Drużyna Mistrzów, Drużyna Wędkarzy, Drużyna Strażaków, Nowa Osada Team. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, nagroda główna to 2.000 zł ufundowana przez Termę Białka.

Impreza zakończona będzie koncertem plenerowym Drużyny Mistrzów w składzie: PIH, KaeN, Roman Bosski, Młody Bosski, Firma, Parexcellence. Wstęp wolny.

mat. promocyjny
Może Cię zainteresować
komentarze
zeby se kark skręcić13.08.2014, 11:53
cego to ludzie z nudów nie wymyslą
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl