15.08.2014, 00:48 | czytano: 1381

Mistrzostwa Polski Strażaków w kolarstwie szosowym

W Bukowinie Tatrzańskiej w ramach Tour de Pologne Amatorów odbyły się II Górskie Mistrzostwa Polski Strażaków w Kolarstwie Szosowym. Zawody wliczały się do klasyfikacji Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2014.
Tegoroczne zmagania cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Na starcie wyścigu stanęło 49 strażaków PSP 13 OSP z całej Polski. Trasa wyścigu przebiegająca przez tatrzańskie miejscowości, licząca 38,8 km okazała się nie lada wyzwaniem. Mordercze podjazdy i bardzo szybkie zjazdy dostarczały wielu emocji. W Mistrzostwach Polski Strażaków PSP wziął udział m. in. Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, jego zastępca nadbryg. Marek Kowalski, Komendant Miejski PSP w Krakowie st. bryg. Ryszard Gaczoł oraz złoty medalista olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka. W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszych strażaków-kolarzy.
W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Zbigniew Bródka przed Pawłem Mrózkiem i Bartoszem Świderskim. Drużynowo zwyciężyła reprezentacja województwa małopolskiego w składzie Bartosz Świderski, Marcin Kasprzyk i Michał Śliwa. II miejsce zajęła drużyna województwa lubuskiego, III województwa zachodniopomorskiego.