25.08.2014, 21:56 | czytano: 1291

Złota rekordzistka Guzik

Krystyna Guzik, znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Pałka, zdobyła złoty medal w sprincie podczas mistrzostw świata na nartorolkach w rosyjskim Tjumeniu. To jest jej czwarty tytuł mistrzyni świata w biathlonie na nartorolkach.
Polka na najwyższym stopniu podium stanęła ze Słowenką Teją Gregorin, która ukończyła rywalizację z tym samym czasem.
- Bardzo lubię biegać na nartorolkach – mówi złota medalistka. - Mistrzostwa świata na nartorolkach były dla mnie kolejnym etapem przygotowań do sezonu zimowego. Nie przygotowywałem szczytu formy akurat na te zawody.
Medal Polki był dwunastym medalem dla naszego kraju w historii MŚ w biathlonie na nartorolkach. Guzik na dobre zapisała się w historii czempionatu. Wywalczyła aż cztery złote medale nartorolkowych mistrzostw. Daje to Guzik pierwsze miejsce w tabeli multimedalistów. Drugim rekordem jest liczba medali, których ma siedem w dorobku. Nikt też inny nie przywoził medali z aż czterech czempionatów (2006 – 2014).

Krystyna Guzik nie powiększyła dorobku medalowego, zajmując siódme miejsce w biegu na dochodzenie. Złoto wywalczyła Teja Gregorin.

Siódme miejsce wywalczyła również Kinga Mitoraj, jedyna Polska w stawce w biegu sprinterskim.