15.09.2014, 11:09 | czytano: 1170

Wolny w gazie

Jakub Wolny jest w świetnej formie. W sobotę był najlepszy w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, ale został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon. W niedzielę potwierdził, że nie ma na niego mocnego.
Wygrał jednoseryjny konkurs w niemieckim Klingenthal. Serię finałową odwołano z powodu zbyt silnego wiatru. Polak stoczył bardzo zacięty pojedynek z Petrem Prevcem na długość skoku. Słoweniec poszybował dalej, na 145,5 m. Wolny wylądował bliżej o dwa metry, ale skakał w gorszych warunkach i otrzymał wyższą notę, która dała mu prowadzenie po pierwszej serii, a w ostateczności zwycięstwo, po przerwaniu serii finałowej. Polak pokonał Słoweńca różnicą 3,5 pkt. 34- letni Wolfgang Loitzl (129 metrów), trzeci w konkursie, stracił do Wolnego aż 21,6 pkt.
Pozostali Polacy wypadli słabo. Do pierwszej trzydziestki awansował jeszcze tylko Aleksander Zniszczoł, któremu odległość 130 metrów dała szóste miejsce. Na 40 pozycji uplasował się Krzysztof Biegun (112 m), dziewięć pozycji niżej Grzegorz Miętus (105,5), na 54 miejscu Stefan Hula (98,5), a Bartłomiej Kłusek został zdyskwalifikowany.