20.09.2014, 13:01 | czytano: 2218

Nasi w półfinale MŚ

Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, a także Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch ( w C2) awansowali do półfinałów mistrzostw świata w kajakarstwie górskim, które rozgrywane są w amerykańskim Deep Creek.
Z zawodami pożegnali się wicemistrzowie Europy - Piotr Szczepański i Marcin Pochwała, którzy w eliminacjach zajęli dopiero 25 miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, którzy oba przejazdy mieli bezbłędne, a w drugim stracili zaledwie 6.95 sekundy do zwycięzców. Ukończyli eliminacje na doskonałym szóstym miejscu. Mistrzowie świata juniorów uzyskali wynik 115.02. Do półfinału awansowali również Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, którzy zajęli 12 miejsce.
W konkurencji C2 rewelacyjnie spisały się pary francuskie, które wywalczyły wszystkie trzy miejsca na podium. Zwyciężyli Pierre Labarelle i Nicolas Peschier (108.67), przed parą Gauthier Klauss/ Matthieu Peche (+3.56) i Pierre Picco/Hugo Biso (+5.30).