02.10.2014, 22:26 | czytano: 2219

Wojas partnerem unihokeistek

W weekend dojdzie do meczu na szczycie w unihokejowej ekstraklasie kobiet. Mistrz Polski - Energia Olimpia Osowa Gdańsk – podejmuje wicemistrza – MMKS Podhale Nowy Targ. Nowotarżanki z Gdańska udadzą się do Norwegii na finał Pucharu Europy.
Wyjazd do Norwegii stał pod znakiem zapytania. Dziewczęta wywalczyły awans w turnieju eliminacyjnym i… nie było pieniędzy na wyjazd. Działacze sekcji stawali na głowie, by spełnić marzenia dziewcząt. Udało się!
- Znaleźli się darczyńcy (miasto, starostwo i firma Wojas), którzy w krytycznym momencie pomogli nam, by uczestniczyć w finale Pucharu Europy – mówi trener MMKS Podhale, Jacek Michalski. - Wojas będzie naszym głównym partnerem i sponsorem na ten sezon. Nad morze jedziemy w komplecie plus juniorki. Oczywiście są drobne urazy. Narzeka na nie Piekarczyk i Bryniarska. Spotkanie z mistrzyniami kraju będzie dobrym przetarciem przez wyjazdem do Norwegii. Z Gdańska już nie wracamy, w dwóch turach dziewczęta samolotem wylecą na finał.
Z kolei Szarotka wyjeżdża do Kębłowa, gdzie podejmować ją będzie tamtejszy Junior. Gospodynie rozpoczęły sezon od dwóch przegranych. Szarotka z kolei, skazywana na pożarcie, w pierwszym meczu sprawiła ogromną niespodziankę pokonując MOS Zbąszyn. W rewanżu zabrakło sił i podopieczne Lesława Ossowskiego poległy. Pojedynki te okupiły kontuzjami.

- To nie wszystkie kłopoty – mówi Lesław Ossowski. – Bujak odnowiła się kontuzja kolana. Zagramy na trzy ataki i dwie pary obron. Mamy młody skład i do tego osłabiony. Liczę jednak na wygraną. Musimy gdzieś zdobywać punkty. W ubiegłym sezonie dwa razy wygraliśmy w Kębłowie. Liczę, że historia się powtórzy.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

komentarze
ANTY-LEWAK04.10.2014, 06:36
@miescon
Czy Ty w ogole umiesz czytać? anty piłkarz pisze jedno a Ty co innego i jeszcze używasz oklepanego słowa "dokładnie", nie znając jego znaczenia. Sam robisz z siebie "bałwana". Druga sprawa wybudowanie nowej hali - to koszt ogromny i tego miasta, nawet z dopłatami unijnymi nie stać na to. Dość już wydawania kasy w szerokopojętą "rekreacje"! Teraz trzeba pomysleć w co zainwestować, by przyciągnąć inwestorów do miasta i aby gospodarczo wzrosła ranga Nowego Targu.
@anty piłkarz Pan W.Wojas już sponsorował np. hokej i tak naprawdę robił to aż za długo, odszedł bo widział że to nie ma sensu, nic na lepsze się nie zmienia. Wiec nie mów, panu Wojasowi na co ma kase wydawać, jesli lubi na piłkę i unihokej to tylko mu za to chwała, a nie jeszcze pretensje że na hokej nie daje. Dawał, ale wszyscy mieli go gdzies, to się nie dziwcie że tak jest.
miescon03.10.2014, 12:36
anty piłkarz dokładnie!
Za pieniądze na niepotrzebne stadiony można wybudować nową dużą halę sportową do koncertów, wystaw, unihokeja, siatkówki, hokeja i innych dyscyplin halowych które wiodą prym w mieście. Mam tylko nadzieję że miasto weźmie z UE kasę i albo wybuduje halę albo zmodernizuje lodowisko
janek03.10.2014, 12:29
szkoda, że nie wspomniano o innych osobach, które też wspomogły ten wyjazd niemałymi kwotami
NOWY TARG 201403.10.2014, 08:51
Panie WOJAS jest Pan Człowiekiem z klasa, Pan w tym miescie bardzo pomogł i nadal pomaga w sporcie ;)
Dziekujemy My Kibice ze pomoze Pan Dziewczynom i nie tylko.
Powodzenia Dziewczyny Hej :)
anty piłkarz03.10.2014, 08:42
Proszę zrezygnować ze sponsorowania kopaczy (mówię do wszystkich firm i instytucji) a te same pieniążki przekazujcie na inne lepsze dyscypliny!
mieszkaniec03.10.2014, 00:28
Panie Wiesławie...Szacuneczek!!! Mam nadzieję,że takich gestów z różnych stron będzie więcej!Dziewczyny dacie radę!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl