17.10.2014, 21:53 | czytano: 3052

Cierpliwe kruszenie skały... Podhale pokonało GKS Tychy 3:1 (zdjęcia)

zdj. Krzysztof Garbacz
NOWY TARG. - Wykonaliśmy kawał solidnej roboty – twierdzi Marek Ziętara. - Przez 60 minut chłopcy zagrali odpowiedzialnie, mądrze i ekonomicznie. Nastawiliśmy się na grę defensywną, destrukcję i szybkie kontrataki. Lepiej wytrzymaliśmy fizycznie ten mecz, byliśmy szybsi i dynamiczniejsi - dodaje.
Jego zespół nie uchodził na faworyta potyczki, ale zagrał niesamowicie ambitnie, nie było dla niego straconych krążków i wcale nie było widać osłabienia biegunką i wymiotami. Podhale bardzo cierpliwie kruszyło skałę jaką był bramkarz Żigardy, ale w końcu ją skruszyło. Rozegrało najlepszy mecz, porwało kibiców. Było jak za dawnych dobrych czasów. Aż miło było patrzyć jak „szarotki” radzą sobie z naszpikowanym reprezentantami kraju i obcokrajowcami tyszanami. Górale już w tym sezonie pokazali, że papierkowe kalkulacje biorą w łeb. Hokeiści Podhala zaprezentowali styl i poziom z dawnych, dobrych czasów. Zostali liderem.
- Nawet w 2010 roku, gdy zdobywaliśmy mistrzostwo kraju z Jančušką, nie byliśmy na fotelu lidera. Cieszymy się, ale przed nami jeszcze wiele spotkań. Naszym celem jest awans do szóstki, a potem zobaczymy co się wydarzy. Tworzymy świetny kolektyw, fantastyczna jest atmosfera i to przekłada się na pracę i wyniki – mówi Marek Ziętara.
Bohaterem spotkania był Ondriej Raszka. W pierwszej tercji, gdy górale grali w podwójnym osłabieniu, obronił trzy dobitki z najbliższej odległości. Jak to zrobił, pozostaje jego słodką tajemnicą.

- Nie wiem, muszę zobaczyć na wideo. Reaguję na krążek jak leci. Nie pamiętam tej sytuacji, bo zaraz były kolejne i trzeba było szybko o jednej zapomnieć, by skoncentrować się na następnej – powiedział bohater meczu.

Schodzących do szatni hokeistów widzowie żegnali donośnym „dziękujemy”. Było rzeczywiście za co dziękować.
- Podhale było lepiej przygotowane taktycznie i fizycznie. Zagrało zdyscyplinowanie i zasłużenie wygrało – powiedział Marcin Kolusz.

MMKS Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 3:1 (0:0, 1:0,2:1)
Stefan Leśniowski

Zobacz więcej nazdj. Krzysztof Garbacz
komentarze
Zakochany w Podhalu19.10.2014, 03:29
TRZYMAŁEM KCIUKI CAŁY CZAS ZA TĄ DRUŻYNĘ OD KĄD BYŁEM MAŁOLAT OJCIEC MNIE WZIĄŁ NA MECZ PODHALE - UNIA (FINAL 2004) I BYŁEM CAŁY CZAS TAK JAK WTEDY GDY SPADALI Z EXTRAKLASY I WTEDY JAK GRALI W I LIDZE I WTEDY JAK NAWET PRZEGRALI TEN FINAL Z pOLONIĄ I WTEDY JAK PAMIETAMY OSTATNI SEZON OSTATNIE MIEJSCE I TO SIĘ MUSIAŁO OPŁACIĆ! WRACAJĄ STARE ZŁOTE CZASY DLA NAS! SZKODA ZE NIE MOGE CHODZIC NA MECZE ALE JAK TYLKO JEST TRANSMISJA Z INTERNETU TO ZAWSZE OGLĄDAM(NO NIE ZAWSZE, CZĘSTO PRACUJE OD 17 do 1)! BYŁO JEST I BĘDZIE WIELKIE PODHALE!
"nowotarżanin" to stan umysły18.10.2014, 15:12
fan, dokładnie. To takie Nowotarskie. Teraz wszyscy dumni z hokeja bo Nowy Targ jest we wszystkich gazetach i telewizji. Zagrają gorzej to będzie lament że dziady, zaroać lodowisko, a hokej to żadna promocja dla Nowego Targu.
fan politycznej propagandy18.10.2014, 14:25
gdzie są teraz wszyscy ci, którzy pisali żeby zrównać z ziemią i zaorać lodowisko???
teraz pewnie chodzicie na mecze i czujecie sie wielkimi kibicami, bo Podhale dobrze gra, a jak tylko sie potknie, od razu ruszycie z komentarzami...
fruktus18.10.2014, 09:29
Oj Podhale spłatało figla radnym nie poradnym bo będą musieli wrócić do rozmów o remoncie hali
hokista18.10.2014, 08:46
Do podhale:,i co siejesz ferment, żeby zbudować porządna hale, trzeba starą do ziemi zlikwidować, tak samo jest z drużyna i całym Polskim hokejem. Brawo,w końcu mamy drużynę, brawo Wronka o to chodzi w hokeju, fenomenalne asysty, Raszka geniusz, nie wiem jak on to wybronił,i Brawa dla całe j drużyny, po każdym takim meczu, nawet jak przegracie, ale widać, że zostawiacie serce na lodzie, ludzie Wam podziękują i będą tłumy na lodowisku jak 15 lat temu,ehh wzruszylem sie :-).
Ps.w niedzielę niech nas będzie 5tys., pozdrawiam
miejski18.10.2014, 00:04
Szacunek dla zawodników i wielkiej rzeszy kibiców! PODHALE :)
Podhale!17.10.2014, 23:05
Oleee super Podhale!

Gdzie Ci malkontenci którzy Podhale dawbo zakopali? Gdzie Ci którzy uważają że lodowisko zamiast remontować trzeba zrównać z ziemią? No gdzie! Podhale i cały nasz sport halowy zasłyguje na nową halę!
12317.10.2014, 22:55
Przypomniały mi się stare czasy :P Szkoda tylko że bębnów zabrakło .
NOWY TARG 201417.10.2014, 22:40
Brawo Chłopaki Gratulacje :)
Hej Hej Podhale :)
kibic17.10.2014, 21:58
Brawo PODHALE !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl