21.12.2014, 21:35 | czytano: 553

Kowalczyk tuż za podium

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce na dystansie 5 km techniką dowolną w ostatnim dniu zawodów w Hochfilzen. Wygrała Włoszka Ilaria Debertolis. Czworo reprezentantów Polski z kadry młodzieżowej ukończyło zmagania w pierwszej trzydziestce.
Kowalczyk nie udało się odnieść w Austrii trzeciego zwycięstwa i zmagania w stylu dowolnym zakończyła poza podium. Polska straciła do zwyciężczyni niespełna 5 sekund. Miejsca w czołowej „30” zajęły dwie reprezentantki z kadry młodzieżowej: Urszula Łętocha była 22, a Dominika Bielecka 30. Na starcie stanęło 51 zawodniczek.
W biegu męskim na 10 km dwa pierwsze miejsca przypadły Rosjanom. Wygrał Ilja Czernousow przed Siergiejem Ustiugowem. Odległe miejsca zajęli reprezentanci Polski. W stawce 121 biegaczy Paweł Klisz był 76, a Mariusz Dziadkowiec Michoń – 100.
W biegu juniorów rządzili Francuzi. Z kompletem zwycięstw z Hochfilzen wyjedzie Valentin Chauvin. Na 15 miejscu zawody ukończył Dominik Bury, a pod koniec trzeciej dziesiątki uplasował się Kamil Bury (29 pozycja). Do czołowej „30” nie udało się awansować Barłomiejowi Ruckiemu, który był 34.