05.07.2015, 22:04 | czytano: 855

Kubacki ponownie najlepszy

25-letni Dawid Kubacki po raz drugi wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich na obiekcie Bauhenk (HS 109) w słoweńskim Krnaju. Tym samym jest niekwestionowanym liderem klasyfikacji generalnej.
Na półmetku skoczek z Nowego Targu tracił do prowadzącego Petera Prevca sześć punktów. Polak po pierwszej serii i locie na 107 metr ex aequo zajmował drugą lokatę wraz z Anze Laniskiem (105 metrów). Prowadził Peter Prevc (109 metrów). W finale Lanisek skoczył 105,5 metra, ale Kubacki poszybował sześć metrów dalej. Takiego ataku nie zdołał odeprzeć Prevc, który zakończył swoją próbę na 106 metrze. Ostatecznie przegrał z podopiecznym Macieja Maciusiaka o 1,2 pkt.
Bartłomiej Kłusek (105,5 i 106 m) i Stefan Hula (106,5 i 107,5 m) zajęli odpowiednio 10 i 11 miejsce. W drugiej dziesiątce sklasyfikowani zostali Przemysław Kantyka (106 i 106,5 m) i Krzysztof Biegun (106 i 104 m) na 14 i 17 miejscu. Do finału nie awansował Andrzej Stękała (32 miejsce). Maciej Kot został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Dawid Kubacki jest niekwestionowanym liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego. Drugi Peter Prevc traci do niego 60 punktów.