26.02.2016, 19:00 | czytano: 690

Sporty szkolne: Ponad setka uczestników

22 lutego na wyciągu narciarskim "Długa Polana" w Nowym Targu odbyły się Igrzyska, Gimnazjada i Licealida Powiatu Nowotarskiego oraz Mistrzostwa Miasta Rabka Zdrój w snowboardzie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu Urząd Miasta Rabka-Zdrój, MKS Rabka Zdrój-Korzeniowski.pl, MOK Rabka-Zdrój oraz TKKF Ognisko "Carlina".
 Na starcie zawodów stawiła się ponad setka zawodników. Wśród najmłodszych startujących najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu, która jest liderem w klasyfikacji zespołowej zarówno dziewcząt jak i chłopców, a złote medale zawisły na szyi Marii Kuli oraz Filipa Grzywacza.
Wśród gimnazjalistów - wygrała drużyna dziewcząt z IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu ale indywidulanie zwyciężała Justyna Wolska - uczennica Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Wśród chłopców najlepszy był Jakub Luboński z Gimnazjum nr 1 w Rabce, ale razem z niżej sklasyfikowanym kolegą nie udało im się nazbierać więcej punktów niż mocna drużyna z Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Większość startujących na pewno liczy na długą końcówkę sezonu narciarskiego - przed nimi przygotowania do zawodów Wojewódzkich - kwalifikacje do Igrzysk Wojewódzkich w snowboardzie uzyskali wszyscy startujący, kwalifikacje do Gimnazjady Wojewódzkiej w snowboardzie uzyskali zawodnicy w kategorii dziewcząt - z miejsc 1-7, w kategorii chłopców- z miejsc 1-17.

Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu też szykują się na podbój Województwa - indywidualnie najlepsi byli Alicja Bałajewicz i Bartłomiej Zając, również w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwycięstwo przypadło ZSO nr1, laury zwycięstwa odebrał im Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu, który w punktacji drużynowej chłopców zdobył bezpieczną przewagę 10 punktów. Na zawody Wojewódzkie pojadą dziewczęta z miejsc I-X w klasyfikacji indywidualnej, oraz chłopcy z miejsc I -XIV w klasyfikacji indywidualnej.

Tekst i zdjęcie Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Zobacz więcej na

Zobacz pełną wersję podhale24.pl