28.02.2016, 10:00 | czytano: 896

Narty: Riemen Żerebecka ósma w zawodach PŚ

Karolina Riemen Żerebecka zajęła w niedzielę (28 lutego) ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata rozegranych w PyeongChang w Korei Południowej, gdzie w 2018 roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.
 Reprezentantka Polski po bardzo udanych kwalifikacjach, w których zajęła 7. miej-sce, rozbudziła apetyty na dobry wynik w pierwszych zawodach Pucharu Świata w PyeongChang. 8. miejsce jest wyrównaniem jej najlepszych wyników w tym sezonie. To właśnie na tej pozycji zakończyła przed dwoma tygodniami zawody Pucharu Świata w Idre Fjall oraz grudniową rywalizację w Montafon.
„Dziś bardzo mało zabrakło mi do wejścia do finału. Po półfinale fotofinisz pokazał, że od walki o podium dzieliły mnie milimetry. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego wyniku. Pokazałam się z dobrej strony na trasie olimpijskiej. Następna i ostatnia szansa w tym sezonie by walczyć o wysokie lokaty to mój ulubiony Puchar Świata w Arosa. Trzymajcie kciuki.” - powiedziała zawodniczka wspierana przez TAURON Bachleda Ski.

W zawodach w Korei Południowej najlepsza okazała się Austriaczka Andrea Limba-cher. Drugie miejsce wywalczyła Kanadyjka Kelsey Serwa a trzecia była pochodzące ze Szwecji Anna Holmlund, która prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Po Korei Południowej karuzela Pucharu Świata ski-cross zawita do Szwajcarii. Za-wody odbędą się w piątek 4 marca w Arosa.