18.03.2016, 18:00 | czytano: 1061

Sporty walki: Jabłonka w odwrocie

Tradycyjnie w sali sportów walki nowotarskiego sztucznego lodowiska odbył się drugi w bieżącym roku turniej judo o Puchar Starosty Nowotarskiego. Tym razem wystartowało 16 zawodników i 6 zawodniczek podzielonych na dwie kategorie wagowe.
 Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali także w turnieju open, za który po turnieju finałowym 28 maja wręczone zostaną puchary Starosty Nowotarskiego w kategoriach indywidualnych kobiet i mężczyzn oraz w kategorii zespołowej. W drugim Turnieju wystartowała także szkoła walki jujitsu Yamabushi z Ostrowska. Walki były niezwykle emocjonujące. Po ostatniej porażce w klasyfikacji zespołowej, tym razem zawodnicy i zawodniczki Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego walczyli bardzo skoncentrowani i w pełnej mobilizacji. I tym razem kilkanaście walk zakończyło się efektownymi rzutami na ipon. Ostatecznie w finale open mężczyzn zmierzyli się: Tomasz Broda - uczeń klasy maturalnej , bardzo dobry uczeń PLO rodem z Lipnicy Wielkiej oraz Daniel Dąbrowski - absolwent PLO w Nowym Targu, mieszkający w Podwilku na Orawie. „orawski szczyt” zakończył się zwycięstwem starszego i dużo cięższego Podwilczanina - Daniela Dąbrowskiego.
Wśród kobiet tym razem triumfowała również absolwentka PLO Marcelina Wnęk , której dzielnie dotrzymywała kroku triumfatorka pierwszego turnieju Roksana Szyma która przegrała karą za pasywność. Swoją trzecią pozycję obroniła Asia Dziedzic, która pewnie zwyciężyła w walce o 3 miejsce najlepszą z Orawianek z Jabłonki - debiutującą w turnieju Klaudię Kapuściak. Sędziował sędzia klasy międzynarodowej Jacek Jaworski - 6 DAN.

Tekst i zdjęcie JAMTB

Zobacz więcej na

Zobacz pełną wersję podhale24.pl