09.05.2016, 18:00 | czytano: 607

Sporty walki: Pracowity weekend ZKJ Yamabushi

Pracowity weekend mieli młodzi judocy ZKJ Yamabushi. W sobotę /07.05/ walczyli w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Młodzików i Dzieci w Judo a w niedzielę/08.05/ druga grupa startowała na turnieju w Sosnowcu. Formuła otwartych zawodów pozwalała na uczestnictwo ekip z poza naszego województwa.
 - Dodatkowo w zawodach brali udział judocy z Kielc i Preszova / Słowacja/. Nasza pięcioosobowa reprezentacja zdobyła pięć medali. W kategorii wiekowej młodzików: I m-ce w wadze do 70 kg zajął Łukasz Bentkowski. A w kategorii Dzieci: II m-ce w wadze do 39 kg zajął Robert Stachoń, III m-ca w wadze do 48 kg zajęli Klimek Papierz oraz Mikołaj Jakubiak - chwali się sukcesami swoich podopiecznych trener Tadeusz Kuczyński.
- Zawody w Sosnowcu, które rozgrywane są cyklicznie raz w miesiącu. Staruje w nich po kilkaset zawodników i zawodniczek w rocznikach 1999-2009. Ostatnie zgromadziły ok. 300 judoków głównie ze Śląska. Dodatkowo startowały ekipy ze Słowacji i Czech. Sam turniej to doskonały poligon doświadczalny do nabywania nowych doświadczeń tak dla najmłodszych jak i starszych zawodników. Duża liczba startujących i pełne trybuny kibiców tworzą atmosferę wielkich zawodów, która udziela się tak startującym jak i kibicom. Tak jak w sobotę i niedziela była udana dla naszych zawodniczek i zawodników. W swoich kategoriach wiekowych i wagowych: I m-ca zajęli Daniel Skupień i Zuza Lebda; II m-ca Mateusz Stępniewski, Karolina Stachoń, Karol Komisarek; III m-ce Julia Stachoń. Cieszy nas udany start po ponad rocznej przerwie Zuzy Lebdy. Zuza w tym roku przeszła do kategorii juniorek młodszych. Zawody w Sosnowcu napawają nas optymizmem co do jej dalszych startów - komentuje zawody trener Tadeusz Kuczyński.

/Materiały Tadeusz Kuszyński

Zobacz więcej na

Zobacz pełną wersję podhale24.pl