09.05.2016, 19:05 | czytano: 1156

Pozostałe: Niepełnosprawni wyjadą na Joy Ride BIKE Festival

13 maja w Kluszkowcach rozpoczyna się Joy Ride BIKE Festival, podczas którego również niepełnosprawni wyjadą na trasy zjazdowe!
 W pełni zabudowane kaski, zbroje rodem ze świata motocykli i rower z pancernymi amortyzatorami - taki zestaw nieodłącznie kojarzy się z „wariatami” pędzącymi pomiędzy drzewami. Dla jednych istne szaleństwo i piękny spektakl, dla drugich całe życie. A co gdyby na trasie pojawił się niepełnosprawny na czterokołowym rowerze?

(nie)pełnosprawni zjazdowcy

Choć festiwal odbywa się w Kluszkowcach już od 5 lat to dopiero w tym roku niepełnosprawni wyjadą na trasę. Wszystko dzięki specjalnym czterokołowym rowerom, przypominającym quady. W piątek oraz sobotę Bartosz Mrozek i Igor Sikorski (wicemistrz Europy w narciarstwie alpejskim) będą udowadniać, że definicja „niepełnosprawności” zmienia swoje znaczenie. Co więcej każdy wózkowicz będzie mógł spróbować swoich sił. Wystarczy zapisać się w piątek lub sobotę (do 12:00) i wsiąść do czterokołowej machiny podczas testów organizowanych w sobotę (14.05.16). Do dyspozycji będą maszyny Quadrix (ibex, hand`s, axess) oraz Sport-on (explorer, xcr, skorpion).


 


Targi sportowe i zawody

Testy rowerów to tylko część atrakcji czekających na widzów. W ramach trzydniowego festiwalu odbędą się starty setek zawodników w 9 konkurencjach rowerowych, w tym długodystansowego maratonu czy równoległego wyścigu zjazdowców - Kärcher Dual Slalom. Ważnym punktem programu są również targi rowerowe oraz pokazy filmów. Jak co roku wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale przed wyruszeniem w drogę warto sprawdzić harmonogram na stronie joyridefest.pl

 


/Materiał Mateusz Mróz Joy Ride

Zobacz więcej na

Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl