08.06.2016, 09:00 | czytano: 1738

Kolarstwo: NKK Thule - JMP na NOWY TARG ROAD CHALLENGE

arch. klubu
Nowy Targ Road Challenge to trzy etapowy szosowy wyścig kolarski odbywający się na Podhalu w dniach 3-5 czerwca 2016 r. Oczywiście na tak ważnej imprezie, a w dodatku na własnym terenie nie mogło zabraknąć zawodników z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego Thule - JMP.
 JMP wystartowało w składzie: Krzysztof Kępa, Łukasz Kunc, Ernest Kurowski, Janusz Bala, Marcin Domin, Marcin Kwiatek, Mirek Soból, Stanisław Sichelski.

Pierwszy etap rozpoczął się od jazdy indywidualnej na czas na Przełęcz Knurowską. Dystans 6 km o średnim nachyleniu ok. 5% ustawił klasyfikację na następny dzień zmagań. Na starcie stanęło 124 zawodników i zawodniczek. Najlepszym z naszych okazał się Łukasz Kunc, który zajął 2 miejsce w kategorii M1 oraz 10 open.

Drugi dzień to królewski etap ze startu wspólnego liczący 129km z przewyższeniem ponad 2100 metrów. Trasa wyścigu prowadziła po Polskim i Słowackim Spiszu gdzie kolarze mieli do pokonania i to aż dwukrotnie podjazd z Osturni (SK) na Łapszankę. Organizatorzy nie wykazali litości gdyż meta umiejscowiona była na końcu trzykilometrowego podjazdu w Dursztynie. Na tym etapie również najlepszym naszym zawodnikiem był Łukasz Kunc który tym razem zajął 1 miejsce w kategorii M1 i 5 open.

Start niedzielnego trzeciego etapu miał miejsce na rynku w Nowym Targu tuż obok miejskiego Ratusza. Trasa liczyła 99 km z przewyższeniem ponad 1500 metrów i prowadziła przez zachodnią część Podhala. Kolarze i tym razem mieli do pokonania dwie rundy, tym samym musieli dwukrotnie pokonać dość wymagający podjazd z Odrowąża do Bukowiny Osiedle. Meta wyścigu usytuowana była na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej gdzie mogliśmy sobie zafiniszować niczym na welodromie w Roubaix. Najszybszym naszym kolarzem już po raz trzeci został Łukasz Kunc który w swojej kategorii M1 zajął tym razem 3 miejsce, a w klasyfikacji open był 10..

Podsumowując wyścig był wielkim wyzwaniem dla kolarzy, gdyż przez trzy dni pokonali oni dystans prawie 250 km z sumą przewyższeń ponad 4000 metrów ale za to nagrodą była słoneczna pogoda oraz piękne widoki na Tatry, Gorce i Pieniny. Wielkie podziękowania należą się organizatorom za perfekcyjnie przygotowane, oznakowane i zabezpieczone trasy, za bufety które były umiejscowione na trasie, a przede wszystkim za wozy techniczne które jechały za zawodnikami. Z jednego z nich dzięki uprzejmości TKKF Pacific Toruń zmuszony był skorzystać Janusz tuż po defekcie w Niedzicy. Dziękujemy.

W klasyfikacji generalnej drużynowo Nowotarski Klub Kolarski zajął 4 miejsce.

Poniżej wyniki naszych zawodników na poszczególnych etapach oraz w klasyfikacji generalnej indywidualnej