24.01.2018, 19:14 | czytano: 3233

Strażacy z Zubrzycy Dolnej wicemistrzami kraju

Wieżowiec Altus w Katowicach - najwyższy budynek na Śląsku - był areną zawodów "Altus Cup 2018" Mistrzostw Polski Strażaków w bieganiu po schodach.
Zadaniem startujących w zawodach strażaków było pokonanie 33 pięter. Zawodnicy aby osiągnąć metę musieli pokonać ponad 600 schodów i 110 metrów przewyższenia. Startująca po raz pierwszy w tych zawodach drużyna OSP Zubrzyca Dolna zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zostając wicemistrzami Polski.

Również w klasyfikacji indywidualnie strażacy z Zubrzycy Dolnej spisali się doskonale. Piotr Kidoń zajął 2 miejsce w klasyfikacji OSP do 29 lat oraz 2 miejsce Open w kategorii Junior a klasyfikacji ogólnej zajął 10 miejsce pokonując prawie 200 startujących. Brązowy medal w kategorii OSP plus 30 zdobył Zbigniew Kowalik, a bardzo wysokie 5 miejsce w kategorii OSP do 29 lat zajął trzeci zawodnik drużyny Mirosław Mastela.