01.05.2018, 09:23 | czytano: 3779

Złoci Młodzicy Podhala

W minioną niedzielę znów w Nowym Targu można było na Miejskiej Hali Lodowej usłyszeć Mistrz Mistrz Podhale. Bo o to Młodzicy MMKS Podhale Nowy Targ w znakomitym stylu sięgnęli po tytuł Międzywojewódzkiego Mistrza Polski w hokeju na lodzie.
Na ich szyjach zawisły złote medale, kapelusz góralski kierownika został spalony, trenerzy i kierownicy poszybowali w górę na rękach zawodników. Zanim jednak nowotarżanie mogli świętować, musieli wyjść na lód by stoczyć finałowy pojedynek z Unią Oświęcim. Zawodnicy specjalnie na finał przefarbowali włosy na złoty kolor. – Miało nas to zmotywować do wspólnej walki o wygranie Mistrzostwa Polski – wyjaśnia kapitan zespołu Tobiasz Kapica.

Mecz od samego początku ułożył się po myśli Podhala. Już w 4 minucie Trzebunia otworzył wynik meczu a pod koniec pierwszej tercji jego koledzy z drużyny dołożyli kolejne trzy bramki i po pierwszej tercji MMKS prowadził 4:0. Druga tercja wyglądała podobnie do pierwszej. Podopieczni architekta sukcesu Ryszarda Kaczmarczyka strzelili 4 bramki Unii i zanosiło się na dwucyfrowy wynik końcowy. Trener jednak kazał zawodnikom nie robić na lodzie rzezi niewiniątek stąd trzecią tercję Unia wygrała, bo na 15 sekund przed końcową syreną pokonała nowotarskiego bramkarza. A później już na lodzie zaczęła się feta z mistrzowskiego tytułu, która trwała ponad godzinę. W górę poleciały kije i rękawicę a radości i pozowania do wspólnych zdjęć nie było końca. Mistrzowski Puchar kapitan Podhala Tobiasz Kapica odebrał z rąk burmistrza Miasta Nowego Targu Grzegorza Watychy. - Od samego początku byliśmy przygotowani żeby podejść w 100% do każdego meczu i dać siebie wszystko żeby wygrać. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo po 3 latach praktycznie wspólnej gry w końcu udało nam się wyjść z grupy i zdobyć Mistrzostwo Polski – wyjaśnia Tobiasz.

Indywidualne wyróżnienia trafiły do rąk nowotarżan - Fabian Kapica został uznany najlepszym napastnikiem, a Jakub Michalski sięgnął po koronę króla strzelców.
Dwunastu zawodników po tym sezonie kończy z rocznikiem Młodzika. Czy klubowi w sezonie 2018/2019 uda się stworzyć zespół na miarę drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów? Czas pokaże.

W meczu o brązowy medal Sokoły Toruń wygrały 2:1 po dogrywce z Polonią Bytom.