04.10.2019, 12:51 | czytano: 1371

Eliminacje do Igrzysk Młodzieży Szkolnej

arch. Podhale24
W hali Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej rozegrany został gminny turniej w piłce nożnej halowej. Były to eliminacje Gminy Bukowina Tatrzańska do turnieju powiatowego Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W bardzo emocjonującym turnieju w którym grano najbardziej sprawiedliwym systemem „każdy z każdym” zwyciężyła drużyna z SP Brzegi. Po pięknej walce miejsce drugie zajęła szkoła z Leśnicy a miejsca 3 i 4 odpowiednio zajęły szkoły z Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej.
W rywalizacji młodszych kolegów tj. Igrzysk Dzieci r.ur 2007 i młodsi zwyciężyła szkoła z Leśnicy przed szkołą z Bukowiny Tatrzańskiej. Na najniższym miejscu podium znaleźli się zawodnicy ze szkoły podstawowej w Białce Tatrzańskiej. Młodsi uczniowie zadziwiali zaangażowaniem i wolą walki sportowej.

Zwycięzcy obu turniejów zakwalifikowali się na zawody powiatowe, które odbędą się w Zakopanem.