06.10.2019, 22:34 | czytano: 2766

Licealiada powiatu nowotarskiego (zdjęcia)

2 października w Nowym Targu odbyła się Licealiada Powiatu Nowotarskiego -Indywidualna Szkolna Liga Lekkoatletyczna - „Puchar Gorców”. Do rywalizacji stanęło 14 drużyn reprezentujących szkoły z terenu powiatu.
Najlepsze wyniki zawodów osiągnęli: Zuzanna Liberda w biegu 100m /13,40/ i Bartłomiej Majerczak w biegu 200m /24,20/
Zawodnicy i zawodniczki za zajęcie miejsc I – III w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale i dyplomy.

W punktacji zespołowej – „Puchar Gorców” trzy najlepsze zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców nagrodzone zostały pucharami Starosty Nowotarskiego.

Kwalifikacje do zawodów wojewódzkich uzyskują zawodnicy i zawodniczki z trzech pierwszych miejsc w konkurencjach biegowych i z dwóch pierwszych miejsc w konkurencjach technicznych oraz jedna sztafeta w kategorii dziewcząt i chłopców.

Organizatorem zawodów był Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu i Ośrodek Sportowy w Rabce-Zdroju