Nowoczesny obiekt w Podsarniu będzie służył dzieciom, rodzicom i całej lokalnej społeczności.
Uroczystość zgromadziła mieszkańców i licznych gości, w tym posła Edwarda Siarkę, wójta gminy Raba Wyżna Tomasza Rajcę, przewodniczącego Rady Grzegorza Żądłę, radnych oraz przedstawicieli Kuratorium Oświaty. Budynek poświęcił ks. proboszcz Leszek Uroda.Podczas przemówień podkreślano, że przedszkole ma być miejscem bezpiecznego rozwoju dzieci, a jednocześnie przestrzenią sprzyjającą integracji mieszkańców.
Dyrektor Danuta Siarka podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji. Wspomniała byłego wójta Andrzeja Dziwisza, który rozpoczął projekt, oraz obecne władze gminy, które go sfinalizowały.
r/


