25.06.2010, 17:05 | czytano: 967

Nowy Targ: szkolny konkurs historyczny o dziejach regionu

Zdj. Archiwum szkoły
W piątek, 25 czerwca, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zostały wręczone nagrody zwycięzcom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Podhalu, Orawie, Pieninach i Spiszu „POPIS 2010”.
Tematem przewodnim VI edycji konkurs, zorganizowanego wspólnie przez ZSCKR i Polskie Towarzystwo Historyczne o/Nowy Targ, były dzieje Podhala, Orawy, Pienin i Spisza w okresie zaborów oraz I wojny światowej.
Laureatami tegorocznej edycji zostali: Michał Chruściel z klasy I Technikum Weterynaryjnego (I miejsce), Jakub Podawacz z klasy II Technikum Technologii Żywności (II miejsce) i Kinga Klimowska z klasy I Technikum Weterynaryjnego (III miejsce).

Zwycięzcom konkursu - w imieniu posła Edwarda Siarki, patrona konkursu - ufundowane przez niego puchary wręczyła Agnieszka Serwarz. Laureaci zostali również nagrodzeni publikacjami książkowymi ufundowanymi przez Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu, otrzymali też pamiątkowe dyplomy.

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu był Bogusław Gut, nauczyciel historii w ZSCKR i członek nowotarskiego PTH.

oprac. p/

Zobacz pełną wersję podhale24.pl