17.09.2010, 20:34 | czytano: 1567

Uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem z wizytą w Powiatowym Zarządzie Dróg

arch. szkoły
Delegacja z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem gościła w Powiatowym Zarządzie Dróg w Nowym Targu. Uczniowie przekazali na ręce dyrektora mgr inż. Roberta Waniczka plakaty własnego autorstwa, które brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpieczeństwo dla wszystkich”.
Konkurs organizowany jest przez Renault przy wsparciu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Policji oraz Instytutu Transportu Samochodowego. Uczniowie biorą w nim udział od kilku lat.
Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich” to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym w Polsce i Europie. W ostatnich trzech edycjach plakaty ze Skrzypnego były zakwalifikowane do ścisłego finału, co na około 2000 prac ocenianych ze wszystkich szkół z Polski, które nadesłały prace jest ogromnym sukcesem. Od kilku lat Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu będącym jednostką organizacyjną Starostwa Nowotarskiego jest partnerem szkoły w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Wymienić chociażby należało zabezpieczenia na drodze powiatowej, która przebiega obok szkoły, jak również inne inicjatywy.

W tym sympatycznym spotkaniu szkołę reprezentowała p. Monika Peciak z dwójką wychowanków finalistów konkursu. W spotkaniu również uczestniczyli dwaj radni z Rady Powiatu Nowotarskiego z klubu Związek Podhalan Władysław Tylka oraz Kazimierz Bielak.

Delegacja poinformowała obecnych na spotkaniu, że bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest zwiększenie aktywności władz samorządowych, dyrektorów szkół oraz rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe, jak również promowania wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Maria Tylka, dyrektor ZSPiG w Skrzypnem
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl