25.10.2010, 13:40 | czytano: 1800

Uczniowie z Krempach wojażowali po Francji (zdjęcia)

Zdj. Łukasz Iżyk
Uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Krempachach od 7 do 18 października podróżowali po Francji. Szkoła realizuje projekt Comenius wraz z Collège les Eyquems w Merignac niedaleko Bordeaux.
Projekt nosi nazwę: „S.M.I.L.E. - School Maths In Learning English”. Jego koordynatorką z ramienia polskiej szkoły jest Urszula Utnicka, a francuskiej - Siegfried Maillard. Pod koniec maja uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły odwiedzili Krempachy i poznawali południe Polski, w tym Kraków, teraz przyszła pora na rewizytę.
Grupa dwudziestu krempaskich uczniów poleciała do Francji samolotem na 12 dni. Uczestniczyła ze swoimi kolegami w codziennych lekcjach, a towarzysząca im czwórka polskich nauczycieli - Urszula Utnicka, Dorota Ostwald, Kinga Myśliwiec i Łukasz Iżyk - realizowała założenia projektu poprzez prowadzenie lekcji matematyki, geografii oraz biologii po angielsku, warsztatów orgiami i pierwszej pomocy oraz zajęć w terenie w Bordeaux.

- Uczniowie mieszkali w domach swoich francuskich rówieśników - opowiada Łukasz Iżyk. - Poznawali w ten sposób ich życie codzienne i doskonalili swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego. Mieli też niepowtarzalną okazję zwiedzić Bordeaux, płynąć statkiem po zatoce atlantyckiej w miejscowości Arcachon, smakować różnorodnych potraw kuchni francuskiej, a ostatnie dwa dni spędzić w Paryżu. Stolica Francji urzekła wszystkich niepowtarzalnym klimatem. Uczniowie płynęli statkiem po Sekwanie, wjechali na wieżę Eiffla, zwiedzili Luwr, spacerowali po Champs-Élysées oraz Placu Concorde, zwiedzili dzielnicę Montmartre. Każdego dnia zamieszczali bezpośrednie relacje, z którymi można zapoznać się na szkolnej stronie internetowej www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl w zakładce „Francja” oraz w galerii zdjęć.

p/

Zdjęcia: Łukasz Iżyk
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl