08.03.2011, 11:48 | czytano: 1222

Ucziowie nowotarskiego ZSCKR na VII Małopolskim Konkursie „Stół pięknie nakryty” (zdjęcia)

arch. szkoły
W Zespole Szkół Gastronomicznych nr II im. prof. Odona Bujwida w Krakowie odbyła się VII edycja Małopolskiego Konkursu "Stół pięknie nakryty" pod hasłem "Wykwintne mięsa w aromacie ziół na szlacheckim stole". W konkursie wzięło udział 11 drużyn.
Konkurs rozgrywany był przez dwuosobowe drużyny z reprezentacji szkół. Każda ekipa musiała przygotować napój, zakąskę i udekorować stół, przy którym miałoby odbyć się świętowanie.
Swoje umiejętności w konkursie zaprezentowała również drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu: kucharz Maria Kowalczyk i kelner–barman Małgorzata Niemiec (uczennice klasy II Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego). Opiekunami zespołu były panie: Regina Leja oraz Teresa Wrocławiak.

- Marysia przedstawiła swoje umiejętności kucharskie przygotowując potrawę o nazwie „Szlachecka rolada z indyka w towarzystwie sera góralskiego z nutką ziół”. Natomiast Gosia udekorowała „szlachecki stół” oraz dała popis swoich umiejętności barmańskich sporządzając napój zimny o nazwie „Dragonett” - podsumowują opiekunki i dodaję, że konkurs był doskonałą okazją do rozbudzenia inicjatywy, pomysłowości oraz zainteresowania młodzieży doskonaleniem umiejętności zawodowych i kultywowaniem naszej polskiej kuchni. .

Uczennice nowotarskiej szkoły jako zespół zajęły 5 miejsce, natomiast samo nakrycie stołu zostało wyróżnione.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl