26.03.2011, 15:17 | czytano: 1122

Raba Wyżna: Dni Bezpiecznego Internetu po raz trzeci

Przez półtora miesiąca, od 14 lutego do 25 marca, w rabiańskim Gimnazjum im. Jana Pawła II obchodzono Dni Bezpiecznego Internetu, pod hasłem: „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie”.
Odbywały się one w ramach programu "Safer Internet" i miały na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa on-line.
- W głównym holu szkoły przygotowano informacje na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci, a nauczyciele przeprowadzili zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w Internecie - relacjonuje nauczycielka Wiesława Wiatrak. - Była też audycja radiowa, przypominająca uczniom zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego wykorzystywania komputera oraz sieci, a w każdej klasie uczniowie opracowali tematyczne gazetki ścienne. Przeprowadzono też konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczna przygoda z Internetem”, nie zabrakło spotkania z policjantem.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.

oprac. p/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl