12.05.2011, 17:58 | czytano: 1417

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (zdjęcia)

arch. szkoły
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu rozpoczął się przed południem w sali gimnastycznej. Dyrektor Marian Nowak uroczyście powitał gimnazjalistów i zachęcał ich, by wybrali właśnie tę szkołę.
Następnie uczniowie klas trzecich prezentowali poszczególne kierunki kształcenia z podkreśleniem tego, gdzie absolwenci poszczególnych szkół mogą znaleźć pracę. Prezentację rozpoczęły dziewczęta z Technikum Weterynaryjnego, a zakończyli uczniowie charakteryzujący nowy profil - a mianowicie technikum kształcące w zawodzie technik turystyki wiejskiej.
Część odbywającą się w Sali Gimnastycznej zwieńczyło przedstawienie przygotowane i zrealizowane przez uczniów klasy II Technikum Technologii Żywności. Opiekę nad częścią artystyczną sprawowała profesor Zofia Siuta. Występ ilustrował życie tego, który zdecyduje się na naukę w naszej szkole. I tak przedstawiono los ucznia począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na zdanej maturze w klasie czwartej. Inscenizacja była niezwykle ciekawa i zabawna. Gimnazjalistom, co było widać po ich minach, podobało się przedstawienie. Następnie uczniów gimnazjów podzielono na trzy grupy i oprowadzano po szkole, prezentując sale lekcyjne oraz stoiska przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Technikum Architektury Krajobrazu, przygotowane przez klasę trzecią. Znajdował się tam sprzęt do pielęgnacji obiektów krajobrazowych, projekty i rysunki, oraz makiety „Sali na wolnym powietrzu”. W kuchni na zwiedzających czekał smakowity poczęstunek przygotowany przez uczniów Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Dodatkowo niepowtarzalny, rodzinny klimat spotkania tworzył dobiegający z kuchennego pieca zapach świeżo pieczonego chleba. Dużą sensację wzbudzała pracownia chirurgiczna i sala anatomiczna.

Wśród przybyłych gimnazjalistów byli uczniowie z Powiatu Nowotarskiego, Tatrzańskiego oraz Limanowskiego. Najwięcej było uczniów z gimnazjów w Nowym Targu, Maruszynie i Waksmundzie. Każdy z przybyłych otrzymał broszurę informacyjną o naszej szkole i profilach jej kształcenia oraz specjalnie przygotowany „Niezbędnik przyszłego ucznia ZSCKR”.

- Mamy nadzieję, że zwiedzającym podobała się nasza szkoła i we wrześniu spotkamy się z nimi na szkolnym korytarzu - podsumowuje dyr. Nowak.

Zdj. arch. szkoły

opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl