19.05.2011, 14:15 | czytano: 1350

Gminny Konkurs Czytelniczy "Czy znasz te książki?"

Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie zorganizowała Konkurs Czytelniczy "Czy znasz te książki?". Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Harklowa, Krauszów, Morawczyna, Ostrowsko, Pyzówka, Klikuszowa, Rogoźnik, Ludźmierz, Szlembark, Waksmund, Nowa Biała, Gronków.
Komisja w składzie - Lucyna Czubernat - instruktor ds. bibliotek Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Urszula Dębska-Ciężobka - nauczyciel języka polskiego i Ewa Słowik - nauczyciel języka polskiego - przesłuchała 30 uczestników ze szkół podstawowych. Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek: Zbigniew Nienacki "Pan Samochodzik i zagadki Fromborka", Dahl Roald "Matylda" i Porter Eleanor H. "Pollyanna dorasta". Oceniana była krótka recytacja tekstu z wybranej książki i rekwizyty oraz odpowiedź na trzy pytania po jednym z zakresu każdej lektury.
Komisja przyznała:

I miejsce - Aleksandra Ostwald - Ostrowsko

II miejsce - Przemysław Chryczyk – Ostrowsko, Katarzyna Wrzeszczak - Ludźmierz

III miejsce -Bożena Goleniowski - Harklowa, Michał Zubek - Ludźmierz

Wyróżnienie: Piotr Babik - Rogoźnik
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe , które wręczył wójt gminy Jan Smarduch. Konkurs rozpoczął się spotkaniem autorskim ze Zbigniewem Masternakiem, pisarzem, dramaturgiem, scenarzystą filmowymi i producentem. "Chmurołap", "Niech żyje wolność", "Scyzoryk" to trzy książki Zbigniewa Masternaka na podstawie których powstał film pt. „Księstwo”. Reżyserem tego filmu jest Andrzej Barański. Premiera filmu odbędzie się w czerwcu podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.

oprac r/ na podstawie protokołu konkursu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl