23.05.2011, 12:09 | czytano: 1326

Nauczyciele piszą: Dzień Europejski w Gimnazjum w Krościenku (zdjęcia)

Zdj. Archiwum szkoły
W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II już po raz dziesiąty odbył się Szkolny Dzień Europejski, w tym roku zatytułowany „Podróż po Francji”.
Scenariusz przedsięwzięcia przygotowała nauczycielka geografii Wiesława Dolańska, a wykonawcami była młodzież z klas II. Podczas spotkania uczniowie w interesujący, dynamiczny i kreatywny sposób przedstawili zebranym najciekawsze epizody z historii Francji oraz zaprezentowali walory przyrodnicze, kulturalne i naukowe ojczyzny Ludwika XIV i Napoleona. Poprzez krótkie inscenizacje z podkładem muzycznym przybliżyli biografie sławnych Francuzów (m.in. Pascala, Kartezjusza, Coco Chanel). Nie zabrakło przypomnienia o wielkim wkładzie Polki Marii Skłodowskiej-Curie w osiągnięcia naukowe nie tylko Francji, ale i całej światowej nauki.
Na koniec, dzięki pomysłowości uczniów, zebrani obejrzeli pokaz mody, który prezentował najnowsze trendy sezonu wiosennego. Nie zabrakło licznych konkursów, w których uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą o Francji, a także otrzymać słodkie nagrody.

Dzień Europejski w Publicznym Gimnazjum już od dziesięciu lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. W zrozumiały i atrakcyjny sposób, głównie poprzez zabawę i bogate wykorzystanie środków multimedialnych, przybliża te treści, które nie do końca mogą trafiać do uczniów podczas tradycyjnych lekcji.

Krzysztof Koper

Zdjęcia: Archiwum szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl