24.05.2011, 17:57 | czytano: 1028

Nauczyciele piszą: uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana pojadą do Anglii na praktyki zawodowe

Cieszymy się bardzo mogąc poinformować, że uczniowie Technikum naszej szkoły wyjadą do Plymouth w Anglii na czterotygodniowe praktyki zawodowe finansowane przez FRSE w ramach programu Leonardo da Vinci : Mobilność IVT.
Nauczyciele naszej szkoły opracowali projekt zagranicznych praktyk zawodowych oraz złożyli wniosek o sfinansowanie go do Narodowej Agencji programu Leonardo da Vinci . Wniosek został przyjęty, choć konkurencja była ogromna! Projekty są bowiem oceniane i punktowane przez ekspertów w ramach konkursu. Znaleźliśmy się w czołówce peletonu, a szczęśliwców - czyli szkół, których wnioski zostały zaakceptowane było tylko 115 w całej Polsce. Jak trudno było się zakwalifikować może świadczyć fakt, że aprobaty dla swojego projektu nie uzyskała żadna z krakowskich szkół.
A teraz? Jakie wyzwanie stoi przed naszymi uczniami? Ciężka praca! Sam wyjazd do Anglii - interesująca przygoda, ale uczestnikom stawiamy poprzeczkę wysoko - będą oni musieli poradzić sobie w angielskich firmach i zdobyć doświadczenie zawodowe. Liczymy, że przyniosą chlubę naszej szkole.

Maria Nenko - ZS nr 1 w Nowym Targu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl