27.05.2011, 18:56 | czytano: 1245

Nauczyciele piszą: Wojtek Królczyk z gimnazjum w Krościenku najlepszy w województwie (zdjęcia)

Zdj. Archiwum szkoły
Warte odnotowania jest pierwsze miejsce Wojtka Królczyka, które uzyskał w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: ''Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs odbył się w Auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
W finale udział wzięło blisko 60 uczestników (trzy kategorie wiekowe), którzy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach powiatowych. Młodzież musiała wykazać się ogromną i zróżnicowaną wiedzą, ponieważ pytania dotyczyły między innymi zagadnień z pierwszej pomocy, znajomości przepisów przeciwpożarowych, historii zorganizowanego pożarnictwa w naszym kraju oraz współczesnych zasad działalności OSP i PSP.
Wojtek mówi, iż interesuje się tą tematyką już od dawna, aktywnie działa w szeregach OSP Grywałd i nie jest to jego pierwszy start w tym konkursie. Brał w nim udział już kilkakrotnie, ale dopiero w tym roku osiągnął tak wspaniały wynik. Teraz przed nim trzydniowy wyjazd na etap ogólnopolski. Warto dodać, iż Publiczne Gimnazjum w Krościenku nie po raz pierwszy może pochwalić się takim sukcesem, trzy lata temu zwycięzcą etapu wojewódzkiego konkursu został Przemek Pierzga.

Krzysztof Koper
Zdjęcia: Archiwum szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl