08.06.2011, 14:25 | czytano: 789

Nauczyciele piszą: VI festyn szkolny „Zdrowo i wesoło” w Kluszkowcach (zdjęcia)

Zdj. Archiwum szkoły
Gwarnie i kolorowo było na szóstym z kolei festynie szkolnym pod hasłem „Zdrowo i wesoło”, który 6 czerwca zorganizowała Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach. Tegoroczny festyn był doskonałą okazją do świętowania 120-lecia istnienia szkoły. Tłumy rodziców i dzieci zgromadziły się, aby się bawić i świętować. A w tym roku organizatorzy przygotowali nie lada atrakcje.
O godz. 15 na scenie amfiteatru chór szkolny zaśpiewał „festynową” piosenkę, następnie przyszła pora na liczne występy i konkursy, które trwały aż do wieczora. Przyglądali się nim zaproszeniu goście, wśród nich wójt gminy Czorsztyn i jego zastępca oraz radni wsi Kluszkowce. Mieszkańcy natomiast z zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach i przygotowanych atrakcjach. Nie zawiedli nas rodzice uczniów, którzy jak zwykle włączyli się do organizacji i współpracy podczas festynu. Uczestnicy spotkania zachwalali przepyszne, upieczone przez nich ciasta. Po zabawach sportowych wszyscy chętnie popijali zimne napoje i konsumowali kiełbaski z grilla.
Można też było nabyć cegiełki, fundusze z ich sprzedaży przeznaczone będą na potrzeby szkoły. Każda cegiełka brała udział w losowaniu głównym nagród, a dzięki bardzo dużej liczbie sponsorów, w tym roku były one bardzo atrakcyjne: rower, aparat cyfrowy, mini wieża, stoliki kawowe, zestawy gadżetów promocyjnych, zaproszenia na kolacje rodzinne, pakiety rejsów statkiem po jeziorze, bilet rodzinny na spływ Dunajcem, pakiety na przejazdy zakręconą zjeżdżalnią na wyciągu narciarskim Czorsztyn-ski, bony do pizzerii, kupony do myjni samochodowej i wiele innych - było ich ponad 80. Można było również wpisać się do księgi pamiątkowej, aby utrwalić piórem wspomnienia i chwile spędzone w szkole oraz podzielić się marzeniami i oczekiwaniami w związku z upragnioną budową nowej szkoły.

Na zakończenie imprezy zagrał zespół utalentowanych muzyków z Podhala - ECRU, grający muzykę pop-rockową. Festyn tradycyjnie zakończyła zabawa taneczna, trwająca do późnych godzin nocnych.

To był dzień pełen wrażeń dla uczniów i dla rodziców, którzy aktywnie włączyli się w organizowanie imprezy oraz dla gości, którzy z zaciekawieniem zaglądali na teren szkoły. Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach składają serdecznie podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom za okazaną życzliwość i pomoc w zorganizowaniu festynu. Pełna lista sponsorów na stronie internetowej szkoły www.spkluszkowce.iaw.pl. Uczestnikom i gościom VI festynu rodzinnego „Zdrowo i wesoło” dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

VI festyn szkolny wpisał się już historię naszej szkoły, a kontynuacja sprawdzonego pomysłu staje się tradycją. Dlatego już teraz mówimy do zobaczenia za rok i serdecznie zapraszamy.

Justyna Bednarczyk, sekretarz szkoły, oprac. p/
Zdjęcia: Waldemar Pasich
Zobacz pełną wersję podhale24.pl