03.10.2011, 19:34 | czytano: 923

Wyłoniono mistrzów czytelnictwa (zdjęcia)

Dwie Filie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie zorganizowały konkurs pt.: Czytam wzorowo. W zmaganiach wzięło udział łącznie 37 uczniów ze Szkół Podstawowych z Ostrowska, Klikuszowej i Obidowej.
Biblioteka Publiczna w Ostrowsku przeprowadziła 28.09.2011r. konkurs Czytam wzorowo dla uczniów klasy IV szkoły podstawowej z tej miejscowości. W konkursie wzięło udział 14 uczestników. Każdy z nich przygotował wybrany przez siebie fragment książki, który zaprezentował podczas konkursu. Uczestnicy, jak i jury, w skład którego wchodziła bibliotekarka oraz nauczyciel prowadzący grupę, oceniali płynność czytanego tekstu, dykcję czytającego oraz zwracanie uwagi na interpunkcję. Po przeczytanym teście bibliotekarz, Monika Luberda, zadawała pytania o treść utworu, imiona bohaterów, nazwisko autora lub układała zagadki tak, aby czytany tekst mógł nie tylko uczyć, ale i bawić. Celem konkursu było również to, aby mógł nawiązać się czynny dialog pomiędzy czytającym a słuchaczem. Odwołania więc do tekstu słusznie włączone były w rozgrywki konkursowe, a uczniowie chętnie brali w nich udział. Na zakończenie uczestnicy wybierali swojego faworyta, ale ostateczna decyzja należała do jury. Nagrodzono I miejscem Zuzannę Luberdę. Wyróżniono słownie: Krystiana Kopcia, Gabrielę Luberdę oraz Agnieszkę Mazurek.
Natomiast w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej 30.09.2011r. do tego samego konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Klikuszowej i Obidowej. ,,Mistrza czytelnictwa” zostali Magdalena Kuzior oraz Paweł Matuszek. O ten tytuł ubiegało się 18 uczniów z Klikuszowej i 5 uczniów z Obidowej.

Wszyscy uczestnicy konkursów mocno się zaangażowali. Mistrzowie czytelnictwa otrzymali nagrodę książkową oraz pamiątkowy dyplom.

Monika Luberda, kierownik Biblioteki Publicznej w Ostrowsku i Klikuszowej
Zobacz pełną wersję podhale24.pl