11.10.2011, 13:16 | czytano: 920

Uczniowie nowotarskiego ZSCKR na Pikniku Edukacyjnym Sokołowie Podlaskim (zdjęcia)

arch. szkoły
Na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim zorganizowany został Piknik Edukacyjny, w którym wzięły udział wszystkie szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego, w tym placówka nowotarska
- Przyszedł taki moment, że szkoły te chcą się ze sobą spotkać, chcą porównać swój dorobek - wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół Marian Nowak.
Tematem przewodnim spotkania był Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013. Wykonane przez szkoły wieńce dożynkowe nawiązywały do korzystania z tego programu.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu - Karolina Niemiec z I ZSZ, Małgorzata Niemiec i Mariola Duda z III TŻiGD przygotowali stoisko regionalne z pomocą Doroty Kościelniak.

- W Sokołowie Podlaskim okazale prezentował się wieniec dożynkowy z elementami PROW i regionalnymi, który wykonali uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu. Na naszym stole pyszniły się oscypki, moskole z masłem, kiełbasa z baraniny oraz jagnięcina bacowska wykonana wg specjalnej receptury przez Halinę Galas. Nie zabrakło również anegdot o naszej szkole, które gwarą góralską zaprezentowali uczniowie- Krystyna Stękała i Sebastian Pańszczyk - dodaje dyr. Nowak.

Uroczystość uświetnił koncert wykonany przez artystów Polskiej Opery Kameralnej. Były także występy zespołów szkolnych i Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych. Atrakcjami były konkursy i quizy organizowane również przez przedstawicieli szkół leśnych.
Opiekunami na pikniku byli Stanisław Buła oraz Dorota Kościelniak.

opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl