22.10.2011, 18:13 | czytano: 1018

"Podszkle błyszczy w odblaskach"

arch. szkoły
Bezpieczeństwo uczniów, a zwłaszcza bezpieczna droga do i ze szkoły to priorytetowe zadanie wielu placówek oświatowych. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo naszych uczniów, Szkoła Podstawowa w Podszklu przystąpiła także do konkursu "Odblaskowa Szkoła" zorganizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Nauczyciele naszej placówki podjęli szereg działań mających na celu promocję bezpieczeństwa uczniów w szkole jak i w drodze do niej. Dzięki współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym kupiliśmy dla młodszych uczniów światełka odblaskowe, a dla starszych opaski samo zaciskające, kamizelki i czapki. Szkoła zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem "Z odblaskami bezpieczniej do szkoły" , konkurs wiedzy o ruchu drogowym oraz konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną. Przygotowaliśmy barwne przedstawienie , "Odblaskowy Ruch Drogowy" zakończone odblaskowym pokazem mody, które obejrzeli zaproszeni goście. Wśród nich byli emerytowani nauczyciele, rodzice oraz policjant mł. asp. Jerzy Kozioł, który wyjaśnił uczniom zasady poruszania się po drogach oraz wręczył dyplomy nagrodzonym w konkursach szkolnych uczniom.
Nauczyciele zorganizowali akcję plakatową "Z odblaskami bezpieczniej do szkoły" oraz prowadzili zajęcia poszerzające wiedzę o ruchu drogowym na kółku technicznym. Klasa V odbyła wycieczkę rowerową na Żeleźnicę w Bukowinie Osiedle. W działania szkoły zaangażowane były wszystkie dzieci. Uczniowie klas starszych przygotowali prezentację multimedialną "Bezpieczne dzieci" dla klas I-III, zaś klasy młodsze przygotowały występ artystyczny dla przedszkolaków, których także wyposażyliśmy w odblaski. Oprócz tego dla wszystkich zorganizowaliśmy prezentację multimedialną "Bądź bezpieczny w sieci".

Podjęte przez szkołę działania przyczyniły się do znacznego poszerzenia wiedzy naszych uczniów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, unikania zagrożeń komunikacyjnych oraz podkreśliły konieczność noszenia odblasków.

Nauczyciele SP Podszkle
Zobacz pełną wersję podhale24.pl