26.10.2011, 21:35 | czytano: 832

Konkurs wiedzy o baśniach graci Grimm

Bajka uczy! to konkurs zorganizowany przez dwie Filie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. Odbył się on 20 i 21 października. W zmaganiach wzięło udział łącznie 35 uczniów ze Szkół Podstawowych z Ostrowska, Klikuszowej i Obidowej.
Biblioteka Publiczna w Ostrowsku przeprowadziła konkurs pod hasłem "Bajka uczy!" dla uczniów klasy III szkoły podstawowej z tej miejscowości. W konkursie wzięło udział 7 uczestników. Nagrodzono I miejscem Aleksandrę Majerczak.
Celem konkursu było przybliżenie uczniom twórczości Braci Grimm, a także rozbudzenie wyobraźni i skłonienie ich do namysłu nad swoim postępowaniem oraz wyciągniecie wniosków z przesłań płynących z bajek.

Wszyscy uczestniczący w konkursie uczniowie mieli zapoznać się z treściom trzech baśni: ,,Dziecko Matki Bożej”, ,,Wodnica” oraz ,,Dziadek i wnuczek”. Następnie przystąpili oni do pisania testu, który sprawdził ich wiedzę. W ostatnim pytaniu uczniowie pisali, co nauczyły ich bajki. Jedni twierdzili, że zrozumieli jak ważne jest posłuszeństwo, inni, że nie wolno źle traktować starszych, a jeszcze inni, że kłamstwo nie popłaca i zawsze trzeba mówić prawdę. Każde z tych nauk doskonale wpisuje się w wymowę przesłań.

Do tego samego konkursu przystąpili również czytelnicy Biblioteki Publicznej w Klikuszowej. 21.10.2011r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Klikuszowej i Obidowej spróbowali swoich sił w teście. Nagrodzone zostały Kinga Mrożek i Agnieszka Luberda. Konkurowały one z 14 uczniami z Klikuszowej i z 12 uczniami z Obidowej.

Uczniowie z trzech szkół pisali test w swoich salach lekcyjnych, za udostępnienie których organizator pragnie serdecznie podziękować Dyrekcji tych placówek. Sami zaś uczestnicy konkursów rzetelnie podeszli do pisania testu, dlatego też zwycięzcy otrzymali nagrodę książkową oraz pamiątkowy dyplom.

Monika Luberda, kierownik Biblioteki Publicznej w Ostrowsku i Klikuszowej
Zobacz pełną wersję podhale24.pl