02.11.2011, 21:26 | czytano: 801

Podsumowanie akcji "Odblaskowa Szkoła" w SP nr 2 w Rabce Zdroju (zdjęcia)

arch. szkoły
RABKA-ZDRÓJ. W Szkole Podstawowej nr 2 zakończono dwumiesięczną akcję pt. "Odblaskowa szkoła". Projekt przygotowały: Danuta Schmidt i Bożena Sarka.
W czasie tej akcji wszystkie panie uczące w klasach od 0 – III przeprowadziły pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Uczyły przepisów ruchu drogowego, zapoznały dzieci ze znakami drogowymi. Na lekcjach plastyki dzieci stosując różne techniki plastyczne przedstawiły sceny bezpiecznego zachowania się na drodze oraz promowały w swych pracach konieczność noszenia odblasków. Odbyły się także konkursy wiedzy na trzech poziomach w zależności od wieku. Po rozwiązaniu i sprawdzeniu testów wyłoniono zwycięzców w każdej z kategorii wiekowej. Zaproszono również przedstawiciela policji z Komisariatu Policji w Rabce – Zdroju Panią sierżant Annę Matuszewską na prelekcję w każdej klasie nauczania początkowego. Gościliśmy również Teatr Profilaktyczny ,,Moralitet”, który przedstawił sztukę pt. ,,Nie – śpiąca Królewna”. Ze spektaklu uczniowie dowiedzieli się jak przechodzić bezpiecznie przez jezdnię. Był też jeden dzień przeznaczony na szkolenie dzieci jak powinny przechodzić przez jezdnię. W tym celu zaprosiliśmy przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego z Nowego Targu, którzy skrupulatnie przez kilka godzin uczyli dzieci prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W akcję włączyła się także Straż Miejska, która czuwała nad bezpieczeństwem dzieci na pobliskim skrzyżowaniu.
W dniu zakończenia akcji ,,Odblaskowa szkoła” została zaproszona Pani sierżant Anna Martuszewska na uroczystą przygotowaną przez klasę III c pod kierunkiem wychowawczyni Bożeny Sarki. W czasie akademii ,,Bezpieczeństwo na drodze” dzieci z humorem i pomysłem deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Przypominały o podstawowych zasadach poruszania się po drodze. Akademia zakończyła się piosenką M. Jeżowskiej ,,Noś odblaski”. następnie odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego i konkursu wiedzy o ruchu drogowym. Zwycięzcy otrzymali od Pani dyrektor Marii Janik pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszystkim dzieciom biorącym udział w akcji Pani sierżant Anna Matuszewska wręczyła odblaskowe breloczki ufundowane przez firmę ubezpieczeniową Generali T. U. S. A z Warszawy.

Całą akcję sponsorowali:
- Komitet Rodzicielski Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce – Zdrój,
- Komisariat Policji w Rabce – Zdrój,
- Generali T. U. S. A w Warszawie,
- Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rabce - Zdrój
- Sklep kosmetyczny ,,Carmen” Wiesław Kołaczek,

Danuta Schmidt współorganizatorka akcji

zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl