28.11.2011, 22:40 | czytano: 958

Młodzi filmowcy z Publicznego Gimnazjum w Krościenku (zdjęcia)

arch. szkoły
Grupa grupa uczniów Publicznego Gimnazjum w Krościenku n. Dunajcem wzięła udział w warsztatach filmowych organizowanych w Krakowie. Zajęcia zorganizowane były w ramach projektu unijnego "Uchronić od zapomnienia".
Uczestnicy projektu podczas trzykrotnego pobytu w Krakowie, od podstaw zapoznali się ze sztuką tworzenia filmu, techniką pracy z kamerą, późniejszą obróbką cyfrową i montażem nagranego materiału w profesjonalnym studiu ,,Akademii Multi Art". Uczniowie poznali teorię wiedzy o filmowaniu, uczestniczyli w wykładzie Błażeja Wolnego oraz indywidualnie ćwiczyli redagowanie krótkich scenariuszy. Po wybraniu najlepszego (autorstwa Emilii Nowaczyk), gimnazjaliści przeprowadzili casting, wybierając spośród siebie aktorów do zaplanowanej etiudy filmowej. Każdy z uczestników pełnił odpowiednio role: reżysera, operatora kamery oraz scenarzysty. Sceny do filmu kręcono m.in. w fabryce perfum, której pomieszczenia były dobrym tłem dla odgrywanych scen. Na koniec uczniowie, wykorzystując profesjonalny program iMovie, dokonali montażu materiału, czego efektem jest krótki film, który zostanie wkrótce umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Warsztaty były prowadzone w ciekawy i przystępny sposób, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i na pewno rozbudziły wśród młodzieży zainteresowanie techniką tworzenia filmu. Uważamy, że dzięki uczestnictwu w takich programach, które nasze gimnazjum ma w swojej ofercie praktycznie co roku, umożliwiamy uczniom nie tylko nabycie konkretnych i bardzo potrzebnych w dzisiejszym świecie umiejętności, ale i cenny kontakt z nowoczesnymi technologiami – mówi opiekun grupy Piotr Krążek.

Swoje doświadczenia gimnazjaliści wykorzystają wiosną podczas realizacji trzech promocyjno – informacyjnych filmów, które podsumują cały projekt.

Krzysztof Koper, opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl