06.03.2012, 21:54 | czytano: 1853

Zimowy Dzień Sportu w nowotarskim "Rolniku" (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Dopiero w trzecim terminie udało się zorganizować i przeprowadzić Zimowy Dzień Sportu dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego. Imprezę udało się zorganizować dopiero w trzecim terminie. Wcześniej na przeszkodzie stanęły tęgie mrozy.
W tym roku konkursy i zawody były dobrane w taki sposób, aby młodzież uczestnicząca w nich mogła wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, pomysłowością jak i twórczością artystyczną. Główną konkurencją był narciarski i snowboardowy slalom gigant, a na „ pudle” znalazły się następujące osoby:
Slalom narciarski dziewcząt:
1. Nowobilska Karolina I TŻiGD
2. Król – Tomków Barbara III TW
3. Truty Magdalena IV TAK

Slalom snowboardowy dziewcząt:
1. Panek Monika IV TAK
2. Miętus Ewelina III TAK
3. Bizub Lidia III TW

Slalom narciarski chłopców:
1. Stachura Mateusz II TŻiGD
2. Bednarz Sławomir IV TA
3. Obrochta Marcin II ZSZ

Slalom snowboardowy chłopców:
1. Batkiewicz Hubert III TTŻ
2. Bednarski Wojciech II TAK
3. Kolasa Marcin IV TAK

Rywalizacja odbywała się także w konkurencjach zespołowych. Zwycięzcami turnieju unihokeja zostali chłopcy z klasy IV TW, którzy w finale pokonali reprezentacje I TŻiGD. Trzecie miejsce zajęła klasa I TAK.

Kolejną konkurencją zespołową, w której uczniowie licznie uczestniczyli były „wyścigi rzędów”. Po eliminacjach na poziomie klas, rozegrał się ścisły finał. Zwycięzcami zostali przedstawiciele klasy IV TŻiGD. Kolejne miejsca zajęli uczniowie klas II TW i III TA.

Bardzo wiele emocji wśród uczestników i kibiców wzbudziła konkurencja „śniegowe słupy”. Zadaniem osób w niej startujących było ulepienie jak najwyższej wieży ze śniegu. Zwycięskie „lodowe piramidy” osiągnęły wysokość prawie 4 metrów, a o końcowych wynikach zadecydowały centymetry. Wygrała klasa II TW przed IV TA i IV TŻiGD.
Kolejna konkurencja - „sobowtór” ukazała artystyczne talenty i wyobraźnię drzemiącą w duszach uczniów. Ich zadaniem było ulepienie podobizny wychowawców. Najwyżej zostały ocenione prace klas: IV TW, III TAK, II TTŻ i I TAK, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce.
Ostatnią, jednakże najbardziej emocjonującą konkurencją, wieńczącą zmagania sportowe było przeciąganie liny, w której startowały reprezentacje klas składające się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Największymi siłaczami w ZSCKR okazali się uczniowie klas:
I miejsce – IV TW
II miejsce – I TA
III miejsce – III TA
Podsumowaniem zmagań uczniów podczas Zimowego Dnia Sportu ZSCKR była klasyfikacja generalna, którą wygrała klasa IV TW, zdobywając w sumie 47 punktów. Zaraz za nią, z wynikiem 44 punktów, znalazła się klasa III TAK. Trzecie miejsce wywalczyła klasa II TŻiGD z wynikiem 43 punktów.

Podczas trwania zawodów można było zjeść kiełbaskę z ogniska przygotowaną przez uczniów klas II i III TŻiGD, co dodatkowo uprzyjemniło czas spędzony na stoku.

Dyrekcja i Rada Rodziców ZSCKR pokryła koszty karnetów, dyplomów i medali, Andrzej Gut-Mostowy Poseł na Sejm RP - ufundował nagrody rzeczowe dla zwycięzców rywalizacji, Wojciech Plewa oraz Stanisław Handzel – właściciele wyciągu „Zadział” nieodpłatnie użyczyli sprzęt do rozegrania zawodów ( tyczki, krótkofalówki itp.) i ustawili trasę przejazdu, na której odbyły się zmagania sportowe, z kolei Piekarnia „Kalata” z Nowego Targu ufundowała chleb dla uczestników.

Organizatorzy Dnia Sportu to: mgr Justyna Suska, mgr Magdalena Noworolnik, mgr Marcin Węgrzyn i mgr Piotr Jarząbek.

Źródło: szkoła, opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl