22.03.2012, 21:21 | czytano: 1883

Dzień Drzwi Otwartych w ZSCKR Nowy Targ (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. We środę 21 marca br. swoje podwoje przed gimnazjalistami otworzył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego na Kokoszkowie.
Przy wejściu do budynku każdy z odwiedzających szkołę mógł zaprzyjaźnić się z Simbą i Smigol - dwoma kucykami, żywymi maskotkami dnia otwartego.
Wyjątkowe spotkanie w pierwszy dzień wiosny rozpoczęło się wystąpieniem Pana Dyrektora Mariana Nowaka, który serdecznie powitał licznie przybyłych gości. Prezentację oferty edukacyjnej ZSCKR poprzedziła informacja o projekcie realizowanym przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej /KOWEZiU/ „ Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru” oraz o korzyściach płynących z kształcenia zawodowego. Przepiękną, czystą gwarą góralską Krystyna Stękała, uczennica kl. III technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu zaprezentowała „Gadkę o szkole”. Kolejnym punktem spotkania z gimnazjalistami była prezentacja multimedialna charakteryzująca wszystkie typy szkół.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w roku szkolnym 2012/2013 prowadzi nabór i zaprasza do Technikum kształcącego w zawodach:
-technik weterynarii
- technik agrobiznesu
- technik technologii żywności
- technik żywienia i usług gastronomicznych
- technik architektury krajobrazu
- technik turystyki wiejskiej
oraz do Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz.

Przybyłym gościom bardzo podobał się skecz „Szkoła” w wykonaniu uczennic z klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz solowy pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu naszego mistrza tańca Adriana Bodziony z klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu.

Punktem kulminacyjnym spotkania był konkurs wiedzy dotyczący poszczególnych typów szkół oraz samej szkoły. Nagrodami za udział w konkursie były mp4, które jako laureaci konkursu „Lider edukacji zawodowej” otrzymaliśmy od Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Chętnych do udziału w konkursie nie brakowało.

Przybyła młodzież z ciekawością odwiedzała stanowiska i podziwiała prace przygotowane przez uczniów z każdego kierunku kształcenia.

Przedstawiciele z Technikum Architektury Krajobrazu rozdawali ołówki z nazwą swojego kierunku oraz nasionka do wiosennego siewu. Technicy Agrobiznesu zainteresowanych gimnazjalistów znaczyli własnoręcznie wykonaną ekologiczną pieczątką oraz częstowali jabłkami. Kucharze przygotowali przepyszne, słodkie smakołyki.
Każdy przybyły na dzień otwarty w ZSCKR był mile witany, częstowany i dokładnie poinformowany o tym co dzieje się w szkole , na lekcjach i podczas przerw. Piękna pogoda sprzyjała i dzięki temu mogliśmy pochwalić się gościom zagospodarowaniem terenu przy szkole. Projekt i realizacja „Zielonej klasy”są autorstwem naszych kolegów i koleżanek z technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Cieszymy się, że nasze spotkanie wzbudziło pozytywne emocje i zainteresowało między innymi gimnazjalistów z Krempach, Raby Wyżnej, Maniów, Łopusznej, Ludźmierza, Klikuszowej, Starego Bystrego oraz Nowego Targu. Do zobaczenia we wrześniu.

Źródło: szkoła, opr. s/

zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl