02.04.2012, 18:43 | czytano: 1339

Misterium Męki Pańskiej w Harkabuzie. Spektakl bez słów (zdjęcia)

zdj. arch. szkoły
HARKABUZ. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej pod kierunkiem Moniki Sarniak przygotowali dla swoich rodziców, dziadków, rodzeństwa, sąsiadów i znajomych przedstawianie "Misterium Męki Pańskiej". Może trzeba by powiedzieć nie "przedstawienie", lecz "spektakl", gdyż od pierwszych sekund licznie zgromadzeni widzowie czuli, że mają do czynienia z profesjonalizmem na każdym kroku.
Zachwycało wszystko: scenografia, oświetlenie, stroje młodych aktorów, umiejętności występujących, muzyka oraz pomysł, by w ramach Misterium pokazać całe życie Jezusa- od narodzenia aż po zmartwychwstanie - i to pokazać bez jednego słowa!
Artyści zaprezentowali więc dzieciństwo i młodość Jezusa, przyjęcie chrztu z rąk Jana Chrzciciela, wskrzeszenie Łazarza, rozmnożenie pokarmu (w tej roli pyszne świeże bułeczki, których każdy mógł spróbować), ostatnią wieczerzę, zdradę Judasza, wreszcie Zmartwychwstanie.

Owacje na stojąco były jak najbardziej zasłużone, a zimowa aura w kwietniową Niedzielę Palmową potwierdzała tylko, że dzień był to niezwykły.

Tekst: Ilona Traczyk-Bożek,
Zdjęcia: I.Traczyk-Bożek, Sylwia Stasik
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl