16.10.2012, 18:29 | czytano: 1902

Dzień Edukacji Narodowej w Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu (zdjęcia)

zdj. Michał Bachulski
NOWY TARG. Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To właśnie tego dnia mamy okazję obdarować naszych pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację.
Z okazji tego, jakże ważnego święta odbyła się w naszej szkole przygotowana przez uczniów klasy II TI akademia, w której wzięli udział niezwykle zdolni: śpiewający i grający uczniowie z klasy II TI i II LP s.
Uroczystość rozpoczęli członkowie Samorząd Uczniowskiego, którzy wręczając kwiaty Dyrekcji złożyli najserdeczniejsze życzenia naszym profesorom. W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno – wychowawczej dyrektor szkoły mgr Maria Nenko wręczyła wyróżniającym się nauczycielom nagrody dyrektora szkoły. Po części oficjalnej głos zabrali prowadzący galę uczniowie: Agnieszka Nowaczyk i Konrad Iglar. Wszystkim szczególnie podobała się humorystyczna scenka „ Pan Belfer był chory i leżał w łóżeczku". Akademia przeplatana była piosenkami dedykowanymi nauczycielom, a na zakończenie zaśpiewano hymn Sokoła.

O tym jak wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie możecie się przekonać oglądając zamieszczone poniżej zdjęcia z przebiegu uroczystości. Akademia przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze; dostrzegliśmy na twarzach naszych profesorów wzruszenie i refleksję; dlatego jest nam szczególnie miło, że mogliśmy w tym wyjątkowym dniu sprawić naszym pedagogom możliwość przeżywania wyłącznie miłych chwil.

Źródło: szkoła, zdj. Michał Bachulski
Zobacz pełną wersję podhale24.pl