30.10.2012, 11:02 | czytano: 817

Mam zawód – mam fantazję!

arch. szkoły
Z radością i dumą informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu godnie prezentowali swoje umiejętności w konkursie ,,Mam zawód. Mam fantazję”.
Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rozwoju Gospodarczego, Wydział Kształcenia Zawodowego w Krakowie w ramach projektu ,,Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”.
Dnia 9 października 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej dziesięć drużyn z całej małopolski rywalizowało w konkurencji rozpoznawania roślin z materiału żywego, ze zdjęć oraz z plansz a także wykonania ogólnego projektu koncepcyjnego ogrodu przydomowego. Konkurs w branży rolno-przetwórczej składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu roślin z materiału żywego oraz ze zdjęć i plansz, natomiast drugi na wykonaniu ogólnego projektu koncepcyjnego ogrodu przydomowego, w tym dobór gatunkowy dla projektu przedogródka i wizualizacje. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego reprezentowały uczennice technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu Joanna Szumal i Dorota Brawiak z klasy III oraz Izabela Baziuk z klasy IV. Nasze uczennice pokonały rywali i w obydwu konkurencjach uzyskały najwyższą liczbę punktów rozpoznając rośliny wg poprawnej nomenklatury botanicznej w języku polskim i łacińskim oraz wykonały interesujący projekt koncepcyjny ogrodu przydomowego. Dnia 19 października ogłoszono wyniki w których uczennice ZSCKR w Nowym Targu zajęły I miejsce.

Natomiast w dniu 20.10.2012 r. w Krakowie uczennice z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego startowały w branży turystyczno – gastronomicznej.

Również i w tej kategorii nasze uczennice były rewelacyjne:
- kategoria barman - I miejsce zajęła Małgosia Niemiec, która przygotowała long drinka o nazwie „Chłód ananasa” oraz short drinka ,,Różowa Maczeta”,
- kategoria kucharz – III miejsce zajęła Maria Kowalczyk. Marysia przygotowała ,,Roladkę z kurczaka z serem pleśniowym na mixie sałat”. Warto podkreślić, ze wywalczyła ona wysokie III miejsce na 15 drużyn.

Podczas zmagań konkursowych uczennice wykazały się fantazją i pełnym profesjonalizmem.
Wręczenie nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursu „Mam zawód. Mam fantazję.” odbędzie się podczas Uroczystej Gali Zawodów w grudniu 2012 roku.

Źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl