22.11.2012, 23:20 | czytano: 1286

Kolejny sukces zespołów Pieguski i Sylaba ze SOSW nr 1 w Nowym Targu (zdjęcia)

arch. szkoły
TARNÓW. Zespoły "Pieguski" i "Sylaba" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu brały udział w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Śpiewaj z nami" w Tarnowie. Młodzi artyści zachwycili publiczność i jurorów.
" Sytuacja powtarza się co roku – czyżbyśmy mieli patent na sukces?" - komentują żartobliwie nauczyciele.
Po raz trzeci zespół „Pieguski” wytańczył nagrodę główną GRAND PRIX. Przedstawił dynamiczny taniec „Indianie i Kowboje”. Największą furorę wywołały koniki wykonane przez zaprzyjaźnionego z zespołem Marcina Palidera.

Zespół „Sylaba” otrzymał trzy puchary: za II miejsce w kategorii tanecznej, solistka Paulina Rafacz zdobyła GRAND PRIX w kategorii soliści wykonując brawurowo piosenkę „Powrócisz tu” oraz puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

Przypominamy, że zespół wokalno - taneczny „Pieguski” działa od 2002 roku przy Szkole Podstawowej Nr 9 i Gimnazjum dla upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym. Instruktorkami zespołu są panie Alicja Kurdziel, Barbara Krauzowicz i Małgorzata Niegłos, które przygotowują z uczniami ciekawe układy choreograficzne, dbają o oprawę scenograficzną i muzyczną.

"Sylaba" działa już 20 lat, a członkami zespołu jest młodzież Gimnazjum i Szkoły Zawodowej. Opiekunkami zespołu aktualnie są panie Anna Palider, Stefania Firek i Gabriela Głodziak. Jam mówią - "nasze osiągnięcia dają poczucie sukcesu, wzmacniają wiarę we własne możliwości, są również potwierdzeniem, że praca z dzieckiem upośledzonym umysłowo daje wiele satysfakcji i nadziei na lepszą przyszłość niepełnosprawnego człowieka. Nasi młodzi artyści dobrze
czują się nawet w nieznanym sobie środowisku, integrują się z innymi osobami, potrafią zaprezentować godnie swoje umiejętności. Zawsze wracają szczęśliwi z oczekiwaniem na następne wyjazdy. Zespoły „Pieguski” i „Sylaba” promują nie tylko własne możliwości i efekty rewalidacji uzyskiwane w codziennej pracy specjalistów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu, ale również rozsławiają nasze ukochane miasto Nowy Targ i cały powiat nowotarski".

Źródło: SOSW nr 1, opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl