30.11.2012, 09:30 | czytano: 937

Etiuda filmowa krościeńskich licealistów wysoko w tegorocznej edycji "Filmu na horyzoncie" (zobacz)

Zadanie wyglądało, z pozoru, na łatwe, należało bowiem nakręcić jednominutowy filmik, którego temat brzmiał: "Wpół do szóstej rano". Kolejne warunki to: brak dialogów, możliwość wykorzystania muzyki (z wolnego dostępu), efektów dźwiękowych (ale bez takiej konieczności). Gatunek - dowolny.
Tego zadania podjęła się, pod kierunkiem prof. Anny Dudek, ekipa filmowa z LO w Krościenku w składzie: Aleksandra Pawlik z kl. 1a, Agata Dancewicz z kl. 1a, Maria Szczepaniak z kl. 1b, Dariusz Szczepaniak z kl. 2a oraz Adam Walosik z kl. 3a. Do 3 listopada należało dostarczyć organizatorom link do etiudy rekrutacyjnej. Zobaczmy zatem, co może się wydarzyć o wpół do szóstej rano:
Projekt Film na Horyzoncie, w ramach którego powstała etiuda „Wpół do szóstej rano”, jest skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadpodstawowych i ma na celu przybliżenie młodym ludziom informacji o procesie tworzenia filmu. Organizatorzy to: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy ze, specjalistami skupionymi wokół redakcji magazynu branży audiowizualnej FilmPRO, partnerem projektu jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

Nagrodą dla autorów najlepszych etiud nakręconych w procesie rekrutacji jest udział w internetowym kursie połączonym z trzema spotkaniami warsztatowymi w Warszawie. Tematyka tych spotkań obejmuje takie zagadnienia jak: sztuka pisania scenariuszy, robienia zdjęć i montażu. Zajęcia poprowadzą profesjonalni filmowcy. Pierwsze spotkanie warsztatowe zaplanowano na 30 listopada i potrwa do 2 grudnia. Wezmą w nim udział: Ola Pawlik i Marysia Szczepaniak. Życzymy im ciekawych pomysłów na scenariusze.

Jury bardzo wysoko oceniło filmik, umieszczając go aż na 5. miejscu (zobacz ).Źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl