30.11.2000, 14:17 | czytano: 1853

W gimnazjum w Maniowach zorganizowany został XII Przegląd Twórczości Artystycznej w Języku Angielskim (zdjęcia)

Zmaganiom dziewięciu zespołów które przedstawiały scenki w języku angielskim przygotowane w oparciu o własne pomysły przyglądało się czteroosobowe jury w międzynarodowym składzie. Dyrektor Mikołaj Urbaniak oceniał grę aktorów, nasz gość - Matthew Dundon był ekspertem językowym, Małgorzata Kunstman przyznawała punkty za wrażenia ogólne i nowa twarz w jury - Magdalena Krzysik oceniała wrażenia artystyczne.
Nagrody zespołowe powędrowały w tym roku do klasy 2a - III miejsce za skecz FISHERMAN AND GOLDFISH, klasy 3c - II m-ce za przedstawienie DZIOBAK’S CHRISTMAS, a najlepsi okazali się uczniowie klasy 3a z przedstawieniem A LETTER TO ST. CLAUS.
Zdobywcy nagród indywidualnych to Bartosz Wojtaszek ( kl.2a) za nienaganny język angielski, Agnieszka Jandura (kl.2c ) za wrażenia artystyczne, Rafał Sikora (kl.3c) za wrażenia ogólne oraz brawurowy Ninja z klasy 3a czyli Kacper Dębski za świetną grę aktorską.

Oprócz dyplomów, nagród rzeczowych i zasłużonych szóstek w dziennikach szkolnych nagrodą dla najlepszych zespołów będzie jeszcze reprezentowanie naszej szkoły w Wojewódzkim Przeglądzie Językowym BLIŻEJ ŚWIATA w Krakowie na wiosnę 2013.

Niezmiernie cieszy fakt dużego zaangażowania młodzieży w przygotowania do konkursu, wysoki poziom przedstawień, coraz lepsza umiejętność swobodnego posługiwania się językiem obcym, moc entuzjazmu, emocji i dobrej zabawy .

Organizator imprezy: Ewa Wetula, zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl