11.03.2013, 20:54 | czytano: 968

Finał konkursu kulinarnego "Dzień z Podravką" w Warszawie (zdjęcia)

KROŚCIENKO. W Centrum Techniki Kulinarnej „Doram” w Warszawie odbył się wielki finał konkursu "Dzień z Podravką" w którym brało udział 7 ekip składających się z laureatów konkursów szkolnych.
Uczestniczyły w nim reprezentacje szkół z Ciężkowic, Cieszyna, Czarnkowa, Płocka, Kościelca, Zgierza oraz Krościenka nad Dunajcem.
Krościenko reprezentowała drużyna uczennic z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w składzie: Paulina Ziętasz Aneta Bednarczyk i Kinga Potaśnik.

Drużynę do konkursu przygotowała Stanisława Kwiatek, która towarzyszyła jej również podczas zmagań w finale.

Każda z ekip startujących dostała tzw. Black Box, w którym znajdowały się produkty, z nich należało przygotować przystawkę oraz danie główne.

Ponadto do dyspozycji pozostawał bufet zaopatrzony w świeże zioła, warzywa, owoce, wszystkie produkty Podravki. W black boxach były między innymi: karczochy, dorada, świeże krewetki, polędwica wołowa, ser gorgonzola i szynka parmeńska. Drużyny miały też do dyspozycji artykuły gospodarstwa domowego firmy Fackelmann które pomagały im w pracy.
- Choć młode adeptki sztuki kulinarnej z Krościenka nie zwyciężyły w silnie obsadzonym konkursie przez wytrawnych i z większym doświadczeniem konkurentów, to niemniej jednak wykazały się dużą pomysłowością w przyrządzeniu potraw oraz, co warto podkreślić, czystością stanowiska i zmysłowym podaniem potraw – mówi ich opiekunka, Stanisława Kwiatek.

Tekst Stanisław Zachwieja, zdj. arch. ZSZZiP w Krościenku
Zobacz pełną wersję podhale24.pl